Minister märkis, et läbirääkimiste tulemusena näeb kompromisslahendus ette, et FC Levadia loobub algsest plaanist ehitada jalgpallihall Maarjamäele Kommunismiohvrite memoriaali vahetusse lähedusse. Memoriaali kõrval kinnistule Tuulenurga 1 ehitatakse ainult spordiklubi administratiivhoone.

“Oleme pidanud läbirääkimisi FC Levadia jalgpallihalli asukoha muutmise osas ning arutanud ka jalgpalliklubi taotlust seoses kahes asukohas ehitamisega kaasnevate täiendavate kuludega. Oleme jõudnud koalitsioonipartneriga kokkuleppele, et valitsusega panustada kompromisslahendusse,” ütles Aab. “Olen pöördunud Tallinna linnavalitsuse poole, et jõuda kokkuleppele jalgpallihalli uue asukoha osas. Tallinna linn on välja pakkunud, et jalgpallihalli jaoks sobiv kinnistu on olemas Lasnamäe linnaosas aadressil Martsa tänav 2. Usun, et lähipäevil selgub, kas meil õnnestub selle kinnistu kasutamise tingimused kokku leppida.”

Riigi poolt tasutakse kompromisskokkuleppe sõlmimisel spordiklubile FC Levadia kompensatsioon summas 800 000 eurot. Selle maksmise aluseks on kokkuleppe tulemusena kaasnevad täiendavad kulud, näiteks kahe ehitusobjekti haldamine, kommunikatsioonide rajamine, algselt kavandatust suurema jalgpallihalli ehitamine ja ehitushindade märkimisväärne tõus viimastel aastatel.

“Praegused arengud on kindlasti tervitatavad, kuna jalgpallikogukond saab juurde kaasaegse sportimisrajatise, kuid väärikas ja toetav keskkond säilib ka Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaalile,” lisas minister Aab.