Balti liigat alustasid kahe võiduga Serviti, Alytuse Varsa-Stronglasas ja Kaunase Granitas-Karys. Vaid ühe mängu pidanud Viljandi HC alistas SK Tapa, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Raasiku/Mistra startisid kahe kaotusega.

Koppelmann: langeda tuleb võideldes või valida teine ala

Kõige raskema retke võtavad ette Viljandi ja Tapa, kel tuleb võõrsil vastamisi minna Läti meistri Dobele ZRHK Tenaxi ja Balti liiga valitseva tšempioni Klaipeda HC Dragunasega. Liigas debüteerinud Tapa mullu lätlastega kohtuda ei jõudnudki, Dragunasele jäädi mõlemas kohtumises suurelt alla.

"Ühest küljest tuleb kindlasti raske reis, sest vastas on naaberriikide tippsatsid. Teisest küljest on see jällegi meie meeskonnale heaks lakmustestiks – kui teha tugevate tiimide vastu hea esitus, on palju kindlam minna hiljem omasuguste vastastega mängima," arvas Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

"Viimase karikamänguga Serviti vastu ei jäänud ma üldse rahule, eriti mõnede mängijate suhtumisega. Toetava kodupubliku ees tulnuks rohkem sisu näidata. Muidugi on Serviti võimas võistkond, aga langeda tuleb võideldes. Kui seda ei suuda, tuleks käsipall mõne teise ala vastu vahetada," põrutas tapalaste kogenud juhendaja.

Tapal on jätkuvalt puudu kaks võtmemängijat – Vahur Oolup ja Aleksander Oganezov. "Vahur teeb trenni ja on loodetavasti nädala-kahe pärast platsil tagasi. Sassi kogemustest tunneme puudust, aga temal läheb veel naasmisega aega," teavitas Koppelmann.

Viljandi HC suutis mullu Tenaxi kodusaalis alistada ning aprillis tehti Dragunasega viik. Hooajaeelsel Põlva Cupil oldi leedukatest minimaalse paremusega ülegi. Mulgid on hooaega hästi alustanud – võit on kirjas nii Balti liiga kui ka Eesti meistrivõistluste avamängust ning eurosarjast pudeneti napilt.

Serviti ja Kehra võõrustavad kahe võiduga alustanud Leedu klubisid

Teisipäeval karikasarjas Tartu Ülikooli alistamisega hooaja esimese võidu saanud Raasiku/Mistra võtab mõõtu Läti klubidega. Nii HK Ogre kui ka Ludza SK Latgols kaotasid kolm nädalat tagasi mõlemad võõrsil peetud kohtumised Granitas-Karysi ja Varsa-Stronglasasi vastu.

Just viimatimainitud kaks Leedu klubi külastavad nädalavahetusel Põlvat ja Kehrat. Laupäevane Serviti – Granitas vastasseis on põnev ka sellepoolest, et vastavalt kolme ja nelja nädala pärast seisab põlvalastel esmalt võõrsil ja siis kodus ees eurosarjamäng sama vastasega.

Eelmisel hooajal oli Serviti Kaunase ja Alytuse klubidest üle kõigis omavahelistes mängudes, kusjuures Varsa-Stronglasas alistati ka Balti liiga finaalturniiri pronksimängus Klaipedas, siis tulemusega 26:24.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper mullu alytuslastega ei kohtunud, aga Granitas-Karysiga ollakse viimased kaks hooaega sarnaste tulemustega mängitud – kodus võidetud, kuid võõrsil alla jäädud.

Eesti klubide mängud sel nädalavahetusel Balti liigas:

25.09. 14:00 Klaipeda HC Dragunas – Viljandi HC (Klaipedas)

25.09. 14:00 Ludza SK Latgols – Raasiku/Mistra (Ludzas)

25.09. 14:00 HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Alytuse Varsa-Stronglasas (Kehras)

25.09. 17:00 Dobele ZRHK Tenax – SK Tapa (Dobeles)

25.09. 18:00 Põlva Serviti – Kaunase Granitas-Karys (Põlvas)

26.09. 13:00 HK Ogre – Raasiku/Mistra (Ogres)

26.09. 14:00 Dobele ZRHK Tenax – Viljandi HC (Dobeles)

26.09. 14:00 Klaipeda HC Dragunas – SK Tapa (Klaipedas)

26.09. 14:00 HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Kaunase Granitas-Karys (Kehras)

26.09. 16:00 Põlva Serviti – Alytuse Varsa-Stronglasas (Põlvas)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid