Tehnikaülikooli vilistlaskogu tunnustas Erika Kirput ja Irina Embrichit nende panuse eest Eesti spordi ja kultuuri arendamisse ning Eesti tutvustamisel maailmas.

Erika Kirpu rõhutas: "Tahtsin kindlustada oma seljatagust, omandada eriala, mis tagaks töö ka siis, kui tippsportlase karjäär läbi saab. Haridus annab mulle kindluse homseks päevaks ja mulle tegelikult meeldib siiani õppida."

Irina Embrich lisas: "Minu jaoks on tähtis see, et võin karjääri pidada kordaläinuks, võitsin ja võitsime koos naiskonnaga medaleid Eestile."

Embrich lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli 2004. aastal keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia erialal ning Kirpu 2014. aastal õigusteaduse erialal.

Tehnikaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimees Robert Kitt: "Tehnikaülikooli aasta vilistlane on statuudi järgi isik, kes on oluliselt edendanud Eesti ühiskonda hariduse, teaduse, tehnika, majanduse või kultuuri vallas. Kui kaks meie vilistlast tulevad olümpiavõitjaks, siis on see erakordne saavutus, mille puhul anname välja kaks aasta vilistlase tiitlit. Suurepärane saavutus väärib ka erakordset tunnustust."

Aasta vilistlased kuulutati välja Tallinna Tehnikaülikooli 103. sünnipäeval 17. septembril. Aastapäevaaktusel promoveeriti 66 doktorit, doktorite tervituskõne pidas materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudis tööstusdoktorantuuri lõpetanud Siret Malmberg, samuti anti üle teenetemedalid "Mente et Manu", akadeemilise kõne "Rohepööre, ülikool ja mäng(urlus)?!" pidas inseneriteaduskonna teadusprodekaan ja professor Argo Rosin, rektor Tiit Landi kõne keskendus tehnikaülikooli ambitsioonile olla rohepöörde juht Eestis.