Kahel eelmisel hooajal oli SK Tapa meistriliigas esimese omavahelise mängu HC Tallinnaga võitnud, ent ülejäänud kuus vastasseisu kaotanud. Uue peatreeneri Bo Østergaardi liigadebüüti alustasid pealinlased Tapal võimsa tempoga ning said 3:0, 5:1 ja 10:3 ette. Hirmsas viskehoos olid kõik neli platsil viibinud ukrainlast.

Ukrainlaste tulevärk

Kui Tallinn asus 20. minutil 15:4 juhtima, olid pealinlaste kolm Ukraina võõrleegionäri visanud tosin väravat ning Tapa suvine täiendus Igor Berežnõi kirjutanud enda nimele kõik kodumeeskonna tabamused! Pealinlaste kiire rünnakumäng töötas suurepäraselt, kaitsegi toimis ning 25. minutil tegi paremsisemisena tegutsenud Jürgen Rooba seisuks juba 18:6.

Poolajavile eel sai Tapa vahe jälle alla kümne värava – 20:11 – ning alustas teist pooltundi väga isukalt. Rail Ageni tabas kolm, Ilja Kosmirak kaks korda järjest ning pärast Marten Saare väravat 39. minutil oli Tallinna suurest eduseisust alles vaid neljaväravaline, 23:19.

Veel kümmekond minutit kulges kohtumine võrdses heitluses, aga seisul 26:22 algas Tallinna lõpuspurt. Heasse viskehoogu sattus Rooba, kiirrünnakuid realiseeris koondisekaaslane Kaspar Lees ning lõpuvile kõlades olid Tallinna võidunumbrid 36:25.

Venemaa ja Ukraina kõrgliigakogemustega Aleksei Štšerbak viskas meistriliigadebüüdil võitjate kasuks üheksa väravat, Dmõtro Turtšenko lisas kaheksa ning Rooba seitse. Tapa poolel tabas Kosmirak seitse, Berežnõi viis ning Ageni, Saar ja Gert Trofimov kolm korda.

Kehra alustas karikakaitsmist võidukalt

Üks kohtumine peeti Eesti karikavõistlustel, kui kaheksandikfinaali avamängus võõrustas esiliigameeskond HC Viimsi karikakaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit. Jarno Nurm viis kodumeeskonna 3:2 juhtima, aga veerandtunni möödudes said teist päeva järjest võistlusmängu pidanud külalised hoo sisse.

Dmõtro Jankovski tulistas kehralased 13:8 ette ja poolajavileks oli karikakaitsja juhtimas 20:13. Indrek Normak kasvatas 42. minutil edu kümnele väravale, 26:16, kuid Viimsi jätkas võitlust. Heas pommitamishoos olid Owe-Martti Lemsalu ja Kert Liinat ning viimase tabamuse järel oli 49. minutil seis 28:22.

Kehra tegi siiski tugeva lõpu ning võitis avamängu 36:25. Jankovski tabas üheksa, Sergio-Silver Kreegimaa kuus ning Normak, Sigmar Seermann ja Danil Gumjanov viis korda. Viimsi kasuks viskas Lemsalu kaheksa, Liinat neli ning Mart Varik, Hans Kristjan Urm ja Matten Mäerand kolm väravat.

Meistriliiga avavoorus jääb pidada veel üks kohtumine, kus Raasiku/Mistra võõrustab reedel tiitlikaitsja Põlva Servitit. Mäng algab kell 19 Aruküla spordihoones. Eesti karikavõistlused saavad täishoo sisse järgmisel nädalal.