Rattamaratoni medalipretendendid on eestlastest 2019. aasta võitja Gert Jõeäär ning eelmise aasta kolmas mees Peeter Tarvis. Muidugi ei saa mainimata jätta Eesti profirattureid: Rein Taaramäed (osales viimati Rattamaratonil aastal 2005) ning Mihkel Räime (osales viimati aastal 2018), kes samuti lubanud kodusest Rattamaratonist osa võtta.

Lätlaste poole pealt on vastas Tartu Rattamaratoni kahekordne võitja Andzs Flaksis ning eelmisel aastal teisena lõpetanud Maris Bogdanovics.

Naistest on samuti kohal viimaste aastate paremik: eelmise aasta võitja Janelle Uibokand, 2015. aasta võitja Liisa Ehrberg ning viimastel aastatel maastikuratta olümpiakrossile keskenduv Mari-Liis Mõttus. Poodiumikohtade pärast hakkavad võistlema lätlastest kahekordne Tartu Rattamaratoni võitja Lelde Ardava ning eelmise aasta kolmas naine Katrina Jaunslaviete-Kipure.

Teiste seas on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid, kes stardib koos 89 km läbijatega.

Laupäeval, 18. septembril, toimuvad lastesõidud Tartu Tähtvere Spordipargis. Vastavalt vanusele on distantsid 400 m – 5,1 km. Lisaks on võimalik osaleda virtuaalsõidul kuni 26. septembrini. Osalemistasu on 3 eurot.

Nakkusohutuse tõendamine ja kiirtestimine

Tartu Rattamaratonil kontrollitakse kõikide osalejate nakkusohutust alates 18. eluaastast. Tõendamiseks on kolm võimalust: ürituse päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise, Covidi läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendid. Tõendi alusel antakse käepael, mis tagab sissepääsu stardi- ja finišialasse.

Tõendeid kontrollitakse ja käepaelu väljastatakse 18. septembril maratoni võistluskeskuses Lõunakeskuse kinnikaetud liuväljal ja stardihommikul Tehvandi staadionil ja Palul.

Samuti on võimalik teha kiirtesti 18. septembril Tartu Lõunakeskuses, liuvälja kassa vastas (0-korrusel) ja 19. septembril Tehvandi spordikeskuses ja Palul. Täpsem informatsioon on leitav SIIT.

Rattamaratonil jätkame keskkonnasäästliku mõtteviisiga ning pakume koostöös Eesti Pandipakendiga toitlustusalas sööki ja jooki pandinõudest. Nii pandikausi kui ka panditopsi eest tuleb tasuda 2 eurot, mille saab tagasi, kui pandinõud on tagastatud. Tasumine nii sularahas kui ka kaardiga.

Rohkem informatsiooni 24. Tartu Rattamaratoni kohta leiab SIIT, rajad ja skeemid SIIT.