Kui Eestis peetud D-grupis jättis Saksamaa hea mulje, siis täna polnud neil Itaalia vastu mingit sõnaõigust. Geimides saadi 13, 18 ja 19 punkti. Ehk õige pisut rohkem kui Läti meeskond, mis kaotas 1/8-finaalis Itaaliale 14:25, 13:25, 16:25. Georg Grozer jäi täna nulli peale, teda toodi asendama Linus Weber. Sakslaste resultatiivseim oli 11 punktiga Moritz Karlitzek, võitjatele tõi Alessandro Michieletto 13 silma. STATISTIKA
Õhtuses mängus alistas Sloveenia Ostravas 5000 pealtvaataja meelehärmiks Tšehhi 25:21, 25:19, 27:25. Tunamullu EM-il finaali jõudnud sloveenid ründasid imeliselt - resultatiivsus oli 63%. Selle taga oli suuresti kindlasti ka väga kiirelt mängiva sidemängija Dejan Vincici hea töö. Toncek Stern tõi 19 ja Tine Urnaut 13 punkti, Tšehhi tulemuslikeim oli vahetusest sekkunud Jan Galabov 13 silmaga. STATISTIKA

Vaid kahe miljoni elanikuga Sloveenia seeria EM-il on fenomenaalne - 2015 hõbe, 2017 veerandfinaal, 2019 hõbe, 2021 vähemalt esinelikus. Meenutame, et rida suuri võrkpallimaid on poolfinaalist välja jäänud - olümpiafinaalis madistanud Prantsusmaa ja Venemaa, Saksamaa, Bulgaaria...

Eesti alagrupp on osutunud kõige lahjemaks. Prantsusmaa, Horvaatia ja Läti langesid kohe play-off'i avaringis ja Saksamaa veerandfinaalis.

Ka kõik C-grupi edasipääsejad on konkurentsist langenud, kuid Holland ja Venemaa jõudsid kaheksa hulka ning Türgi osutas kõva vastupanu Serbiale, kaotades 2:3.

Tallinna alagrupi meeskondade lõppkohad: 6. Saksamaa, 9. Prantsusmaa, 14. Horvaatia, 16. Läti, 19. Slovakkia, 20. Eesti.