Esimeses geimis seisul 23:23 ei jäänud Hollandi rünnak maha, pall mängiti üles, Uroš Kovacevic läks teist puudet ründama ja Hollandi blokk ja kaitse polnud selleks valmis. Järgmisel hetkel lõi Srecko Lisinac serviässa ja geim Serbiale 25:23.

Teises tegid tiitlikaitsjad serblased alguses vahe sisse, edu käest ei andnud ja nad võitsid 25:20.

Kolmandas geimis viis Wouter Ter Maati serviäss Hollandi ette 24:23. Seejärel eksis ta aga servil, siis ei jäänud Gijs Jorna ja Nimir Abdel-Azizi rünnakud maha ning Drazen Luburic karistas ära, viies Serbia omakorda ette 25:24. Luburic eksis pallingul, Jorna samuti. Teisel matšpallil ei saanud Jorna hästi kätte Marko Ivovici servi ja Kovacevic lõi üle võrgu lennanud vastuvõtu kohe tagasi hollandlaste poolele - geim Serbiale 27:25 ja mäng 3:0.

Marko Ivovici hea serv aitas Serbial teise matšpalli realiseerida.
Kovacevic tõi Serbiale 15 punkti (+11; vastuvõtt 71%, rünnak 63%), Luburic lisas 11. 1/8-finaalis koguni 37 silma kogunud Hollandi diagonaal Abdel-Azizi piirdus seekord 14 punktiga (rünnakul 26 tõstest 12 lõi ära, tegi ka 6 viga), puudu jäi ka kaaslaste toest, teistest said 7 punkti kirja Jorna ja Bennie Tuinstra. STATISTIKA

Teises tänases veerandfinaalis läksid vastamisi valitsev maailmameister Poola ja Tokyo olümpiafinaalis Prantsusmaaga viis geimi madistanud Venemaa. Mäng oli üllatavalt lühike, samas põnev. Peaküsimus oli: kas Venemaa saab mängu sisse?

Avageimi võitis rünnakul 72-protsendiliselt palle maha peksnud Poola 25:14. Teine läks nugade peale. Venemaa tuli välja 14:19 kaotusseisust, kuid kaotas lõpuks ikkagi 24:26. Venemaad tassis geimi lõpus EM-il diagonaalründajana tegutsev Jegor Kljuka, kuid lõpus eksiti ise liiga palju - viimased neli punkti said pinge alla pandud poolakad venelaste vigadest, geim lõppes Kljuka rünnakuga auti.

2:0 eduseisus alustas Poola kolmandat geimi hirmsa servi turmtulega: kas äss või viga! See tõi edu, nad said edu sisse ja seda käest ei antud, geim Poolale 25:19 ja mäng 3:0.

Poola resultatiivseimad olid võrdselt 14 punktiga Wilfredo Leon (+11; rünnak 74%) ja Bartosz Kurek (+9; 69%; 3 ässa). Kljuka kontosse sigines 14 punkti (+9; 65%), seevastu teine Venemaa teada-tuntud mängija, nurgaründaja Dmitri Volkov tõi vaid 5 punkti ja jäi plussmiinus arvestuses 4 silmaga miinusesse, kuna 11 tema peale löödud servist koguni 6 puhul oli tulemuseks äss. Kohtumise lõpus asendas teda olümpiavõitja Sergei Tetjuhhini poeg Pavel. STATISTIKA

Homme selgitavad ülejäänud poolfinalistid Itaalia - Saksamaa ja Sloveenia - Tšehhi. Homsest esimesest vastasseisust selgub Serbia vastane ja teisest Poola vastane.