Üllatuspomm lõhati Ostravas, kus võõrustajad tšehhid said 3:0 jagu olümpiavõitjast Prantsusmaast. Alagrupiturniiril vaid ühe geimi loovutanud prantslased said täna geimides 22, 19 ja 32 punkti. Kolmanda geimi lõpp oli eepiline lahing, prantslased juhtisid 24:22, seejärel said tšehhid ette, kuid prantslased suutsid ridamisi matšpalle ära kaitsta.

Korra tundus võõrustajatele juba, et mäng on tehtud - vastaste eksimuse järel oli tablool 31:29. Tšehhid juubeldasid kui hullud, paraku näitas videovaie, et Tšehhi blokk puudutas kergelt võrku. Jan Hadrava läks seepeale veel kohtunikuga vaidlema. "Usu mind, oli puude," ütles kohtunik. Tuli edasi mängida. Ometi 3896 vaataja toel mänginud tšehhid ei murdunud vaimselt, mängu lõpetas Adam Zajiceki blokk Earvin N'Gapethile. Võidu tõi alles üheksas matšpall! Zajicek tõi kokku vaid kuus punkti ja pani mängu peale 3 blokki, aga neist kaks kolmanda geimi lõpus (esimene seisul 24:24).

Väga bravuurikalt alustanud Tšehhi suutis lõpuni hoida kõrget rünnakuresultatiivsust (59%, prantslastel 51%). Hadrava tõi 18 punkti (+15; 58%), Lukas Vasina lisas 15 (+10; 71%). Prantsusmaa resultatiivseimad olid Jean Patry (20 punkti; +13; 57%) ja Earvin N'Gapeth (12; +8, 48%).
Sloveenia võitis Horvaatiat 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:12). See mäng oleks võinud samuti lõppeda kolme geimiga, kuid Horvaatia diagonaalründaja Leo Andric hakkas servijoonel hullu ajama. Kolmandas geimis tegi ta võimsa ässaseeria, kokku lõi mees mängus koguni 9 serviässa. Andric tõi 21 punkti, Sloveenia punktid jagunesid võrdselt, Klemen Cebulj sai kirja 13.

Veerandfinaalides kohtuvad Holland – Serbia, Poola – Venemaa, Itaalia – Saksamaa, Tšehhi – Sloveenia. D-grupist on konkurentsi jäänud ainsana Saksamaa, 1/8-finaalis langesid välja nii Prantsusmaa, Horvaatia kui ka Läti.