Eelmisel EM-il oli Eesti alagrupist edasi pääsenud Ukraina suurim üllataja, 1/8-finaalis alistati Belgia 3:2 ja veerandfinaalis sai lätlase Ugis Krastinsi juhendatav meeskond Serbialt napi kaotuse 2:3.

Seekord ootas neid juba play-off'i avaringis olümpiahõbe Venemaa. Avageim võideti 25:22, kuid seejärel saadi geimides 16, 22 ja 22 punkti. Neljandas geimis tegi tavapäraselt head servi löönud ja 11 punkti toonud Ukraina nurgaründaja Oleg Plotnitski kaks lubamatut viga, eksides altsöödul ja lüües palli kogemata üle võrgu. Mõned aastad tagasi Pärnu VK-s pallinud Ilja Kovaljov lõi kaks korda blokki ja võeti pingile. Lisaks serviäss Jegor Kljukalt ja rohkem polnudki tarvis.

Kljuka tõi võitjatele 21 punkti (+13), Ukraina resultatiivseim oli temporündaja Juri Semenjuk 14 punktiga (+11; 5 blokki). Ilja Kovaljovi arvele jäi 8 punkti.

Soome jäi Gdanskis Poolale alla väga kindlalt, saades geimides 16, 16 ja 14 punkti. Wilfredo Leon panustas võitu 14 punkti (rünnak 75%) ja Bartosz Kurek 11 (83%). Soomel oli raskusi palli maha löömisega (rünnak 28%), resultatiivseima, Antti Ronkaineni arvele kanti seitse punkti. Turniiri käigus kaotas Soome vigatsuse tõttu sidemängija Eemi Tervaportti, palle tõstis Poola vastu ette 43-aastane Mikko Esko.

Venemaa ja Poola kohtuvad nüüd omavahel veerandfinaalis.