44-aastane Samuelsson tunnistas, et ei unusta seda traagilist päeva kunagi.

Rangersi koduareen Madison Square Garden, kus meeskond sel ajal treenis, asub vaid mõne kilomeetri kaugusel kohast, kus terroristide kaaperdatud lennukid sõitsid Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktornidesse, tappes ligi 3000 inimest.

Samuelsson rääkis oma kogemustest Expressenile. "Olin siis New Yorgis alles kolmandat-neljandat päeva ja 11. september oli treeninglaagri esimene päev. Me kogunesime Madison Square Gardenisse esialgseteks testideks."

"Olin arsti toas ja tegin hapnikutarbimise testi, kui esimene lennuk kaksiktornidesse lendas. Tundsime, kuidas maa rappus, kui tornid kokku varisesid," sõnas rootslane.

"Toas, kus me uudiseid nägime, oli vana väike televiisor. Esimeste teadete põhjal jäi meile mulje, et see oli õnnetus. Aga kui teine ​​lennuk põrkas lõunatorniga kokku, mõistsid kõik, et see pole õnnetus. Me ei teadnud, mis juhtus, kuid õhkkond oli pingeline," meenutas Samuelsson.

Sellest hoolimata jätkas meeskond treeningut. "Tagantjärele tundub täiesti hämmastav, et me seda tegime. Kui tornid kokku varisesid, värises maapind kuni Madison Square Gardenini," sõnas 2015. aastal karjääri lõpetanud rootslane.

Samuelsson ütles, et üritas pärast treeningut Rootsi oma lähedastele helistada, kuid ülekoormatud liinide tõttu see ei õnnestunud.

"Ma mäletan, et kõndisime pärast treeningut koos Andrease (ründaja Andreas Johansson) ja Johaniga (väravavaht Johan Holmqvist) areenilt meie hotelli juurde, mis oli 300-400 meetri kaugusel. Nägime kaubanduskeskuse suitsu ning kuulsime tuletõrje- ja politseiautode sireene. Istusime hotellituppa ja jälgisime telekast sündmuste arenguid," meenutas rootslane.

Samuelsson on üks neist hokimeestest, kes on suutnud karjääri jooksul võita nii Stanley karika, olümpiakulla kui maailmameistritiitli.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid