Itaalia GP on tänavusel hooajal teine etapp, kus katsetatakse uut võistlusformaati. Nimelt sõidetakse kvalifikatsioon ära juba reedel, millega pannakse paika laupäevase sprindisõidu stardijärjestus. 100 km pika sprindisõiduga pannakse paika pühapäevase põhisõidu stardijärjekord.

Kvalifikatsioonis jäi alistamatuks Bottas, kes sai ajaks 1.19,555. Tiimikaaslane Lewis Hamilton kaotas talle vaid 0,096 sekundiga. Teisest reast alustavad homset sprindisõitu Max Verstappen (Red Bull; +0,411) ja Lando Norris (McLaren; 0,440). Kolmanda stardirea hõivasid Norrise tiimikaaslane Daniel Ricciardo ja AlphaTauri esisõitja Pierre Gasly.

Muideks, kui tänavu teist korda kvalifikatsioonis kiireim olnud Bottas peaks ka homse sprindisõitu võitma, siis pühapäeval ta ikkagi esikohalt startida ei saa. Nimelt vahetas Mercedes soomlase masinal jõuallikat, mis tähendab, et pühapäevast sõitu alustab ta tõenäoliselt sõitjaterivi lõpust. Homset sprinti Bottase karistus ei mõjuta.

Sprindisõidus saab võitja kolm punkti, teine koht kaks ja kolmas koht ühe silma. Sprindisõit algab homme Eesti aja järgi kell 17.30.