2019. aasta Seefeldi maailmameistrivõistlustel veredopingu kasutamisega vahele jäänud Andreas Veerpalu peab Innsbrucki kohtu ette astuma 15. oktoobril.

Tartu Ringkonnakohtu pressinõunik Annett Kreitsman kinnitas Delfile, et Austria võimud on Andreas Veerpalule kohtukutse kättetoimetamiseks palunud Eesti abi.

"Austria kohus on saatnud elukohajärgsesse kohtusse, milleks on Tartu Maakohtu Valga kohtumaja, kohtudokumendid. Kohtule esitatud kirjas palub Austria kohus abi kohtukutse kättetoimetamiseks," teatas Kreitsman.

Hiljuti jäi teatavasti ära Andrus Veerpalu kohtuistung Innsbruckis, sest endine suusataja ei ilmunud sarnaselt Aleksei Poltoraninile istungile. Kuna advokaadid olid varasemalt nendega kontakti saavutanud, loodeti, et nad tulevad kohale, kuigi kinnitust kohtukutse kätte saamise kohta kohtul ei olnud.

Austria prokuratuur süüdistab Andreas Veerpalu veredopingu tarvitamises ning kasvuhormoonide somatropiini ja gonadoreliini ning keelatud aine humanalbumiini kasutamises alates 2016/17 hooajast kuni vahelejäämiseni. Lisaks on Veerpalu saanud süüdistuse sponsorile 12 000-eurose kahju tekitamises ja kuritegelikku ühendusse kuulumises, mis koosnes dopinguarstist ja teistest dopingujuhtumiga seotud inimestest.