Korraldajad tagavad maratoniraja vastavuse ja võistluse läbiviimise vastavalt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics võistlusmäärustele. Samuti järgitakse kõikide nõuete täitmist, mis spordivõistlustele ning avalikele üritustele Eesti Vabariigi valitsuse, Tallinna linna ja Terviseameti poolt on kehtestatud.

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esmakordselt Tallinna Lauluväljakul. Laupäeval, 11. septembril, kell 9.00 stardib poolmaraton (21,1 km) ning kell 17.00 algab 10-kilomeetri pikkune RIMI Sügisjooks. Pühapäeval, 12. septembril kell 9.00 antakse stardipauk maratonist (42,195 km) osavõtjatele.

Võistlustrass on koostatud pikematel jooksudel Pirita tee, Merivälja tee ja Reidi tee alal asuvate tänavate ja kergliiklusteede baasil. RIMI Sügisjooksu 10 kilomeetri rada viib osalejad Lauluväljaku ümbruse, Maarjamäe ja Lillepi pargi teedel-

Hoolimata sellest, et seekordne maraton suuri liikluspiiranguid kaasa ei too, palutakse piirkonna elanikel, liiklejatel ja jalakäijatel siiski tutvuda liiklusinfo ja -skeemidega. Võimaluse korral soovitatakse planeerida oma tegevusi võistlusvälisele ajale ning olla võistluspäevadel hästi tähelepanelik ning vältida valdavalt mereäärsetel kergliiklusteedel ja Lauluväljaku ümbruses kulgevale jooksurajale sattumist.

OLULINE INFO ÜRITUSE AJAL LIIKLEJATELE:

LAUPÄEVAL, 11. SEPTEMBRIL

Jooksu läbiviimiseks peatatakse liiklus järgmistel tänavalõikudel:

Laupäeva hommikul:

*Pirita tee linnast väljuv sõidusuund on muudetud kahesuunaliseks.
*Merivälja tee linnast väljuv sõidusuund on muudetud kahesuunaliseks.
*Pirita tee linnast väljuv (maapoolne) sõidusuund on Lauluväljaku lähistel jooksu stardihetkeks liiklusele suletud 8.55-st kuni 9.10-ni.
*Pirita tee linna suunduv (merepoolne) sõidusuund on liiklusele suletud 8.00-st kuni 13.00-ni, Linna liikuv ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele 3. sõidurajale.
*Merivälja tee linna suunduv (merepoolne) sõidusuund (Pirita sild - Ranniku tee) on liiklusele suletud 8.00-st kuni 13.00-ni, välja arvatud ühistransport. Tavaliiklus on ajutiselt ümber suunatud Merivälja tee maapoolsetele sõiduradadele.
*Reidi tee ja Pirita tee merepoolsed kergliiklusteed (Petrooleumi tn kuni Pirita sild) on suletud 8.00-st kuni 13.00-ni.
*Pirita rannaala mereäärne kergliiklustee on suletud 8.00-st kuni 13.00-ni.
*Terve päev on suletud Pirita tee kõrval Russalka mälestusmärgi juures asuv parkla.

Laupäeva õhtul:

*Vana Pirita tee (Lauluväljakust Ajaloomuuseumini) on liiklusele suletud kella 16.55-st kuni 18.30-ni.
*Pirita tee Lauluväljaku poolne kergliiklustee on suletud 16.55-st kuni 18.30-ni.
*Lillepi pargi kergliiklusteed on suletud 17.00-st kuni 19.00-ni.
*Kose tee (Pirita tee - Urva tn) on liiklusele suletud kella 17.00-st kuni 19.00-ni.
*Tuulenurga ja Lepa tänav ning Lepa põik on liiklusele suletud 17.00-st kuni 19.00-ni.
*Maarjamäe tänav on liiklusele suletud 17.00-st kuni 19.30-ni.

Ühistranspordi muudatused:

Buss nr. 5 suunatakse ümbersõidule Rummu tee ja Pirita tee kaudu 17.00-st kuni 19.00-ni.

PÜHAPÄEVAL, 12. SEPTEMBRIL

Jooksu läbiviimiseks peatatakse liiklus järgmistel tänavalõikudel ja kellaaegadel:

*Pirita tee linnast väljuv sõidusuund on muudetud kahesuunaliseks.
*Merivälja tee linnast väljuv sõidusuund on muudetud kahesuunaliseks.
*Pirita tee linnast väljuv (maapoolne) sõidusuund on Lauluväljaku lähistel jooksu stardihetkeks liiklusele suletud 8.55-st kuni 9.10-ni.
Pirita tee linna suunduv (merepoolne) sõidusuund on liiklusele suletud 8.00-st kuni 15.00-ni, linna liikuv ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele 3. sõidurajale;
*Merivälja tee linna suunduv (merepoolne) sõidusuund (Pirita sild - Ranniku tee) on liiklusele suletud 8.00-st kuni 15.00-ni, v.a. ühistransport. Liiklus on ajutiselt ümber suunatud Merivälja tee maapoolsetele sõiduradadele.
*Reidi tee ja Pirita tee merepoolsed kergliiklusteed (Petrooleumi tn kuni Pirita sild) on suletud 8.00-st kuni 16.00-ni.
*Pirita rannaala mereäärne kergliiklustee on suletud 8.00-st kuni 16.00-ni.
*Terve päev on suletud Pirita tee kõrval Russalka mälestusmärgi juures asuv parkla.

Ürituseaegset liiklust korraldavad litsenseeritud reguleerijad. Jooksu julgestavad liiklusreguleerijad, turvatöötajad ja rajakohtunikud. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi vastavalt reguleerijate poolt hinnatud olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele.

Täiendavate liiklusteemaliste küsimuste korral saab abi Tallinna Maratoni liiklusliinilt: E-postiaadressilt liiklus@jooks.ee või telefonilt 51 975 900.

Ürituse liiklusinfo ja -skeemid eesti, vene ja inglise keeles on leitavad internetilingilt: https://www.jooks.ee/et/liiklusinfo