Tänases Vikinglotti karikaturniiri avamängus kohtus Kalev Vilniuse Rytasega ja pidi vastu võtma kindla kaotuse 86:103.

Mängu avaveerand lõppes viigiliselt 24:24, kuid teise perioodi alguses tegi kodumeeskond kiiresti 15:2 spurdi. Poolajavileks oli Rytase eduseis kasvanud 54:38-le. Kolmanda veerandi lõpuks juhtisid leedukad turvaliselt 77:55 ning suurt pinget enam mängu ei tekkinudki.

Võitjate resultatiivseim oli Margiris Normantas 20 punktiga. Gytis Radzevičius panustas 17 ja Mindaugas Girdžiunas 15 silma.

Kalevi poolel tõi JeQuan Lewis hea visketäpsuse juures 22 punkti ning võttis lisaks seitse lauapalli ja jagas kuus resultatiivset söötu. Kamari Murphy tõi 19 silma, kuid teised meie mehed kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Kalev kaotas lauavõitluse 31:35 ning näitas kehvemat viskekindlust (mängust 45 vs 56%).

Kolmapäeval kell 16.30 läheb Kalev/Cramo vastamisi Rootsi tiimi Norrköping Dolphinsiga. Neljapäeval peetakse Vilniuses veel kohamängud. Teises alagrupis mängivad Lietkabelis, Riia VEF ja Oostende Filou.

Fännid saavad Kalev/Cramot koduväljakul näha juba 13. septembril, kui Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri veerandfinaalis kohtutakse Portugali meistri Lissaboni Sportinguga. Võidu korral pääsetakse edasi poolfinaali, kus vastaseks tuleb Montenegro tippklubi Mornar Bar. Kvalifikatsiooniturniiri mängud peetakse 13. - 17. septembrini Saku suurhallis.