Valitseva maailmameistri Poola peatreener Vital Heynen mõtles, et saab pärast eilset rasket 3:2 võitu Serbia üle tänases mängus Kreeka vastu anda põhimeestel puhkust. Avageim võidetigi kindlalt 25:15, teine 25:22, kuid kolmandas jäädi 5-6 punktiga taha. Huvitav oli jälgida Heyneni võetud timeout’e. „Hakake nüüd mängima!” põrutas ta mängijatele üsna teravalt. „Eile te mängisite, täna te ei mängi.” Meenub üks Eesti legendaarne kergejõustikutreener, kelle soovitus kõrgushüppajale oli: mine ja hüppa lihtsalt üle!

Lõpuks tuli ikka Wilfredo Leon, põhisidemängija Fabian Drzyzga ja Bartosz Kurek sisse kamandada. Aga hilja – Kreeka võitis geimi 25:20.

Neljaski kulges võrdselt, seis 24:24, pallivahetus käib... Ühtäkki sekkub Kreeka treeneritepink – challenge! Nad olid veendunud, et nägid Poola bloki võrgupuudet, mäng pandigi seisma ja hakati videot uurima-puurima. Puudet paraku ei tuvastatud, punkt mänguta Poolale ja järgmisel hetkel põrutas Leon matšpalli rünnakul maha ja Kreeka suur võimalus oligi haihtunud.

Tõelise imemängu tegi Poola temporündaja Piotr Nowakowski, kes kogus 20 punkti (+18; rünnak 73%; 9 blokki). Kreekat tassis diagonaalründaja Nikos Zoupani – 19 punkti (+17; 55%).

Teises tänases A-grupi mängus alistas Ukraina Portugali 3:2.
Standings provided by SofaScore LiveScore

B-grupis sai Itaalia kindla 3:0 võidu Montenegro üle. Kaarte segab kõvasti korraldaja Tšehhi. Avavoorus üllatasid nad, võites 3:1 sloveene. Seejärel lasid ennast üllatada, kaotades 1:3 Valgevenele. Täna oldi lähedal Bulgaaria seljatamisele, juhiti 2:1, kuid bulgaarlased võitsid Martin Atanasovi juhtimisel neljanda geimi 26:24 ja viienda 15:11. Atanasovilt 31 punkti (+25; 64%; 5 blokki; 3 ässa). Sellest grupist tuleb meie alagrupi edasisaajatele vastased 1/8-finaalideks.

C-grupis kaotas Soome Venemaale 1:3 ja vaid võite tunnistav Türgi alistas Makedoonia 3:0.

D-grupis oli Saksamaa kindlalt 3:0 üle Eestist ja Prantsusmaa sama kindlalt Horvaatiast.