Kardo Ploomipuu teenis oma viiendatel paraolümpiamängudel 100 m seliliujumises 9. koha ajaga 1:06.90. “Lootsin tulemust 1:04 või 1:05, aga hommikul tundsin, et ilmselt päris sellist tulemust täna ei tule.” sõnas Ploomipuu peale ujumist.

Võistlusi üldiselt kommenteeris Ploomipuu, et teda ei mõjutanud see, et tribüünidel polnud publikut. “Mind see ei mõjuta, et publikut pole, tunnen sellegipoolest, et olen paraolümpiamängudel. See aasta oleme saanud mitmeid võistlusi, kus pole pealtvaatajaid olnud. Seega pole hullu.” lisas Ploomipuu.

Matz Topkin sai oma paraolümpiamängude debüüdil 50 m vabaltujumises 14. koha ajaga 43.91. Enne tänast starti sõnas Topkin, et Tokyosse jõudes jäi ta haigeks ning treeningutel on näha, et vorm ei ole seetõttu see, mis võiks olla.

Homme ootab Topkinit ees tema põhiala 50 m seliliujumine. “Homme tahaks finaali saada ja Kardost tahaks ka parema koha saada” sõnas Topkin peale võistlust.

Tänasel 9. võistluspäeval Tokyo 2020 paraolümpiamängudel näeme veel võistlemas ühte eestlast - kettaheitjat Egert Jõesaart. Egertile on need tema teised paraolümpiamängud. 2016. aasta Rio paraolümpiamängud tõid Jõesaarele 8. koha tulemusega 46.61 m. Tema tänavune hooaja tippmark on 52.92 m.

Kettaheite finaal toimub Eesti aja järgi kell 13:05 ning ülekannet on võimalik vaadata Rahvusvahelise Paralümpiakomitee YouTube’i kanalilt SIIT.