Nordic Entertainment Group (NENT Group) teatas, et on alustanud UEFA-ga (Euroopa jalgpalliliit) pikaajalist koostööd, et muuta voogedastusplatvorm Viaplay UEFA Euroopa meistrivõistluste ja FIFA maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonimängude ning UEFA rahvuste liiga eksklusiivseks koduks Eestis, Lätis ja Leedus aastatel 20222028. Vutifännid üle Baltimaade saavad nautida vähemalt 60 rahvuskoondiste mängu ning üle 1200 matši üle terve Euroopa. Rahvuskoondise otseülekanded on eestikeelsete kommentaaridega ning mängu analüüsitakse stuudios.

Voogedastusplatvorm Viaplay kannab üle igat suurt sinisärkide (Eesti jalgpallikoondise toim) rahvusvahelist vutikohtumist sh UEFA EURO 2024, UEFA EURO 2028 ning FIFA 2026. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiridel. Euroopa meistrivõistlusi 2024. ja 2028. aastal näeb Viaplay platvormil otseülekannetena. Koostöölepingu alla kuuluvad ka UEFA rahvuste liiga mängud aastatel 2022, 2024 ja 2026 ning UEFA rahvuste liiga finaalid aastatel 2023, 2025 ja 2027. Samuti saavad Eesti jalgpallifännis vaadata Viaplay vahendusel kõiki koondise sõpruskohtumisi, nii koduväljakul kui võõrsil.

NENT Groupi presidendi ja tegevjuhi Andres Jenseni sõnul jätkavad nad investeerimist turu kõige atraktiivsematesse spordialadesse. „Uhke tunne ja suur rõõm on öelda, et Viaplayst saab Eesti, Läti ja Leedu rahvusmeeskondade kodu 2028. aastani. See on suur au need õigused endale saada ning vutifännidel on oodata maailmaklassi ülekandeid, kus peaosas on just nende enda rahvuskoondised," sõnas Jensen.

Viaplay spordiprogrammi juhi Peter Nørrelundi sõnul on Viaplay vaatajad aastate jooksul nautinud mitmeid spordihetki ning nad soovivad sama ka Balti riikide vaatajatele. „Saame aru sellest vastutusest, mis me oleme Eesti, Läti ja Leedu ees võtnud ning panustame oma kogemuse, innovatsiooni ja kirega, et tuua nende suurepäraste rahvustiimide mängud otseülekannetena vaatajateni, et veelgi enam fänne kaasata,“ lisas Nørrelund.

Voogedastusplatvorm Viaplay on Eesti turul käesoleva aasta 9. märtsist ning nende spordiülekannete seas on juba olemas UEFA meistrite liiga, UEFA Euroopa liiga, UEFA Euroopa konverentsi liiga, Bundesliga, Vormel 1 ja NHL. 2022. aastal lisandub ka Eesti jalgpallisõprade seas populaarne Premier League.

***
Praegu Viaplay lehele minnes vaatab sealt vastu info, et kanali tellimine üheks kuuks maksab 9,99 eurot. Eesti Jalgpalli Liit täpsustas, et nende teada - vastav info pärineb kõnelustest Viaplay ja UEFA-ga - peaksid Eesti koondise mängud vaatajatele jääma tasuta kättesaadavaks. Kuidas see muidu tasulisel platvormil tehniliselt välja hakkab nägema, ei ole veel teada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid