Eelseisval hooajal võtab Kairat taas ette katse vallutada UEFA Meistrite liiga, Kasahstani koondisel seisab aga ees osalemine maailma esivõistluste finaalturniiril. Kuivõrd on mõlemad meeskonnad tõsisteks katsumusteks valmis?

Nagu teate, lükati maailmameistrivõistlused Leedus seoses koroonaviiruse pandeemiaga edasi 2020. aasta sügisest 2021. aasta sügisesse. Mõistagi tõi see teatud korrektiivid sisse, koos nendega tekitas ka probleeme kõigi meeskondade jaoks, kes osalevad UEFA liigas – antud juhul on nendeks Kairat ja Atyrau. Klubide ja koondise ettevalmistuse kalendrid langevad praktiliselt kokku. Tavaliselt alustavad klubid eurokarika mängudeks ettevalmistamist augustis, kuid nüüd hakkab koondis samal ajal valmistuma maailma esivõistlusteks. Kairati mängijad ei saa ka septembris täiskoosseisus mängida, kuna paljud nende seast on koondislased. Eelseisval hooajal kujuneb graafik tõeliselt kuumaks, see puudutab nii rahvusvahelist kui ka kodumaist graafikut. September – maailmameistrivõistlused Leedus, oktoober – Kasahstani karikas ja Meistrite liiga Eliitvooru mängud. Ärgem unustagem, et juba jaanuaris toimub Amsterdamis EURO-2022, kus meie koondis astub üles ühe favoriidina. Meil seisab ees väga raske, kuid meeletult huvitav aasta. Püüame näidata ilusat saalijalgpalli ja oma fännidele rõõmu pakkuda.

Kui saaksite valida: Kairati võit Meistrite liigas või koondise auhinnakoht maailmameistrivõistlustel Leedus?

Koostöös Kasahstani jalgpalliliiduga oleme prioriteediks seadnud koondise eduka etteaste maailmameistrivõistlustel. KJL-i täitevkomitee liikmena, Kasahstani kodanikuna valin loomulikult rahvusmeeskonna auhinnakoha maailma esivõistlustel. Liigume juba kaua selle keerulise eesmärgi lahendamise suunas, meid juba teatakse kui tugevat koondist, meie edu ja reiting kinnitavad seda. Arvan, et meile saab olema jõukohane edukas osalemine MM-il Leedus, valmistame ette üllatusi suurvõistkondadele, et saavutada need eesmärgid, mille liit on meie ette seadnud. Kuid ka Kairatit hakkame tõsiselt ette valmistama, olgugi et ekstreemselt kokkusurutud tähtaegadega. Ehkki Almatõ klubi jaoks pole see enam uus olukord ja arvan, et suur rahvusvaheline kogemus aitab meile selles kaasa. Kui aga tekib terav vajadus – võtsime koos treenerite staabiga vastu otsuse –, osaleb Kasahstani karikaturniiril meie noorte meeskond.

Mida peate Kasahstani koondise jaoks MM-il suureks eduks, mida jõukohaseks etteasteks ja mida läbikukkumiseks?

Suureks eduks peaksin Kasahstani koondise pääsemist maailmameistrivõistluste finaali. Jõukohaseks saavutuseks – veerandfinaali pääsemist. Läbikukkumisest ei mõtle meeskonnas ei mina ega keegi teine.

Räägime klubi asjadest. Kas Kairati koosseis on enne uue hooaja algust palju muutunud?

Selekteerimine jätkub, kuid seekord on tegu nii-öelda täppisvalikuga – Kairat tegeleb tugisamba otsimisega. Üldkokkuvõttes on aga koosseis peaaegu täielikult komplekteeritud. Arvan, et lähiajal Kairati kooseis avaldatakse, meeskond on juba valmis kõikide eesmärkide täitmiseks, mis traditsiooni kohaselt seatakse maksimumi peale.

Möödunud hooajal võitsid Almatõ mängijad Kasahstani meistrivõistlused ilma igasuguse vastupanuta. Kuivõrd mõjutab nõrk riigisisene konkurents Kairati etteasteid rahvusvahelisel areenil?

Ei saa sellega päris nõustuda. Vastupidi, rõõmu teeb see, et iga aastaga muutuvad Kasahstani meistrivõistlused konkurentsivõimelisemaks ja julgeks ka öelda, et professionaalsemaks. Näha on KJL-i ja kogu saalijalgpalli kogukonna tööd, tehtud on palju – saalijalgpall on saanud üheks massispordialaks Kasahstanis. Massidesse liikumine kannab aga ilmtingimata ka vilja ja saate näha, et lähiajal annab see potentsiaal tulemusi, meil hakkavad tekkima uued nimed. Esile kerkivad mitte üksnes uued mängijad, vaid ka uued klubid, mis pakuvad lahendusi rahvuskoondise koosseisu täiendamise küsimustes.