Kanepi pääses avasetis murde järel 2:1 juhtima, kuid ei saanud seejärel enam ühtegi geimivõitu, kaotades seti 2:6.

Teises setis murdis eestlanna taas esimesena, ent Putintseva suutis taas koheselt vastu murda seisuks 2:2. Üheksandas geimis võitis Kanepi uuesti vastase pallingu, ent jälle vastas Kasahstani tennisist samaga. Sett läks kiiresse lõppmängu, mida valitses algusest peale Kanepi - sai kiire algedu 4:0 -, võites 7:4.

Otsustavas setis tegi Kanepi esimese murde neljandas geimis ja juhtis oma pallingu hoidmise järel 4:1. Kohtumise lõpus selgelt väsimuse märke näidanud Putintseva andis oma pallingu käest ka kaheksandas geimis ja see tähendas eestlanna võitu 2:6, 7:6 (7:4), 6:2.

Kanepi lõi kaks tundi ja 22 minutit kestnud matšis neli ässa, tegi neli topeltviga ja realiseeris 11-st murdepallist viis. Putintseva kasutas oma seitsmest murdevõimalusest ära samuti viis.

Äralööke tegi Kanepi 29 Putintseva 20 vastu, sundimata vigu kogunes eestlannal ühe võrra enam (35 vs 34). Esimese servi õnnestumise protsent oli Kanepil seejuures vaid 46, Putintseval 75.

Teises ringis kohtub Kanepi kanadalanna Leylah Fernandeziga (WTA 73.), kes alistas lvalifikatsiooni läbinud horvaatlanna Ana Konjuhi (WTA 88.) 7:6 (7:3), 6:2. Edu korral võib Kanepi kolmandas ringis vastamisi minna neljakordse suure slämmi võitja Naomi Osakaga.

Anett Kontaveit alustab US Openit teisipäeval. Ta kohtub avaringis Samantha Stosuriga (WTA 55.).