113. punktiga ERC Junior klassi juhtivate saarlaste Ford Fiesta Rally3 auto valmistab ka sel korral ette M-Sport Poola meeskond. Sarnaselt juulis sõidetud Rooma rallile on ka Barum rallil eestlasele ERC Junior klassis konkurentsi pakkumas vaid üks sarnase neljaveolise Fiesta Rally3 autoga võistluspaar.

Hooaja seni sõidetud kolmest rallist on eestlased ERC Junior arvestuses võitnud kaks ning nende edu lähimate jälitajate ees on 74 punkti. Esimest korda 2019.aastal Barum rallil startinud ja toona ERC3 Junior klassis viienda koha saavutanud Torn – Pannas pole küll varem nendel legendaarsetel katsetel neljaveolise autoga varem sõitnud, kuid kindlasti saavad nad paari aasta tagust kogemust enda kasuks ära kasutada ja konkurnedid seljataga hoida.

Sarnaselt teiste võistlejatega läbisid ka Autosport Team Estonia võistlejad Torn – Pannas täna hommikul sõidetud testi- ja kvalifikatsioonikatse. Vihmamärjal asfaldil sõidetud testikatsel sõitsid eestlased välja aja 2:50,964. Kvalifikatsioonis parandasid eestlased veelgi aega ja said kirja 2:47,375, mis andis neile ERC Junior parima aja. Absoluudis andis see aeg 21. koha.

"2019. aasta Barum ralli jäi meelde oma väga suurt väljakutset pakkuvate katsete poolest," rääkis Torn pressiteate vahendusel. "Need on omamoodi huvitavad ja nõudlikud. Kuna vahepeale võistluspaus on olnud parajalt pikk, siis ootan väga, et saaks taas võidu sõita."

"Ootan rallit suure õhinaga, sest pole ammu ralliautos istunud," lisas Pannas. "Viimati käisime Tšehhis kaks aastat tagasi ja julgen omast kogemusest öelda, et tegemist on väga nõudliku ja vinge ralliga. Seal kandis peetakse rallist väga lugu."

Kolme võistluspäevaga sõidetakse Tšehhis 15. kiiruskatset ja läbitakse 210,92 katsekilomeetrit. Nädalavahetuseks lubatakse rallipiirkonda vahelduva pilvisuse ja sajuga ilma.