Tõelise põnevusetenduse pidasid maha Šahtar ja AS Monaco. Ukraina klubi läks kordusmängule vastu 0 : 1 eduseisus, kuid jäi koduväljakul juba 39. minutiks 0 : 2 kaotusseisu. Monaco poolelt lõi mõlemad väravad Wissam Ben Yedder.

Šahtar suutis aga 74. minutil ühe värava tagasi lüüa, kui võrku sahistas Marlos. Kuna kokkuvõttes oli seis 2 : 2, ootas ees lisaaeg. Lisaajal oli rohkem õnne Šahtaril, kui Mõhhailo Mudrik proovis 114. minutil karistusala vasakult äärelt anda kaaslastele söödu, ent pall lendas vastu Monaco meest Ruben Aguilarit. Temast võttis pall aga rikošeti otse Monaco enda värava poole ning lendas väravavahi Alexander Nübeli jaoks püüdmatult võrku. Sellest piisas Šahtarile, et kahe mängu kokkuvõttes 3 : 2 eduga põhiturniirile pääseda.

Ajalugu tegi aga Tiraspoli Šeriff, millest sai esimene Moldova klubi, mis meistrite liigas põhiturniirile pääsenud. Horvaatia hiiu Dinamo Zagrebiga mänginud Moldova klubi leppis kordusmängus 0 : 0 viiki. Kuna avamängust oli neil all 3 : 0 võit, pääses edasi just Šeriff.

Kolmapäeval kindlustas koha tõotatud maale ka austerlaste Salzburg. Taani klubi Brondbyga kohtunud Salzburg läks kordusmängule vastu 2 : 1 eduseisus. Kolmapäeval tegid austerlasid sotid kiirelt selgeks, minnes juba kümnendaks minutiks 2 : 0 ette. Jala said valgeks Benjamin Sesko ja Brenden Aaronson. Andreas Maxso lõi teise poolaja keskel ühe värava tagasi, ent enamat Brondby ei suutnud. Nii sai kahe mängu kokkuvõttes 4 : 2 võidu Salzburg.

Meistrite liiga põhiturniiri alagrupid loositakse Istanbulis täna õhtul Eesti aja järgi kell 19. Kõikide osalejatega saab tutvuda siit.