Kontaveit lõi kohtumise jooksul seitse serviässa, Garcia arvele jäi neli ässa. Topeltvigu tegi eestlanna kaks ning vastne null. Kõikidest pallivahetustest võitis eestlanna 60 ja vastane 42. Kaheksast murdepallist kasutas Kontaveit ära kolm. Garcia ei saanud samal ajal ühtegi murdepalli.

„Tundsin end väga hästi ja olen oma esituse üle õnnelik,” sõnas Kontaveit võidu järel lühiintervjuus. „Olin väga enesekindel, vapper ja nautisin enda mängu. See on kõige positiivsem asi.”

Kontaveit leidis kiidusõnu ka turniiri võõrustava Clevelandi linna kohta. „Mulle meeldib uusi linnu avastada. Mulle väga meeldib siin.”

Kohtumine täispikkuses:

Kontaveidi ja Garcia kohtumise algus viibis umbes kaks tundi ja 40 minutit, kuna areeni kohal olnud katus lasi vihma läbi ja korraldajatel tuli pikalt tegeleda väljaku kuivatamisega.

Kontaveit on nüüd jõudnud veerandfinaali, kus läheb vastamisi tšehhitari Katerina Siniakovaga (WTA 53.). Siniakova alistas teises ringis 6:0, 6:0 jaapanlanna Nagi Hanatani (WTA 402.).