Reinis Znotins eraldus liidrite grupist juba enne esimest teeninduspunkti (13,4 km stardist) ning finišeerus uhkes üksinduses (lõpuaeg 00:57:52.7). Teisena tuli üle finišijoone Kaspar Kaljuvee (+00:58,4) ning kolmandana Mart Markus (+01:08,5).

Parima eestlasena finišeerunud Kaspar Kaljuvee sõnul üritati Znotinsi rünnakule kohe alguses vastata, kuid lätlasel õnnestus oma teed minna. Ka Kaljuvee sai enne Vahi teeninduspunkti (30,2 km stardist) peapundilt eest ära. „See minek õnnestus tänu tiimikaaslastele ja heale taktikale. Keeruline oli, aga õnneks oli jõudu piisavalt,“ selgitas Kaljuvee. „Olen rahul, peaaegu maksimum sai ära võetud. Lihtsalt Znotins oli täna tugevam,“ nentis ta.

Naiste konkurentsis oli tugevaim Anna Muzyka, kes jäi alles mõned kilomeetrid enne finišit kaheksaliikmelisest peapundist maha. Muzyka võiduaeg oli 00:59:28,45. Teise koha nimel toimus tugev medaliheitlus. Hõbeda sai kaela Tuuli Vaher (+03:49,5) ning pronksmedali Keiu Oras (+03:51,2).

Kokku registreeris tänastele põhisõitudele 446 rulluisusõpra, neist 237 pikale ehk 34 km distantsile, 145 17,6 km distantsile ja 64 kõige lühemale, 8,2 km km distantsile.

Kõik 15. Tartu Rulluisumaratoni tulemused leiad SIIT.

Rulluisupäev algas lastesõitudega, milles osales esialgsetel andmetel kokku 85 noort rulluisutajat. 500-meetrilise TILLUsõidu lõpetas 29 eelkooliealist last ja 2,4-kilomeetrilise MINImaratoni 56 kooliealist last.

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Kuubiku sarjas on 24. Tartu Rattamaraton, mis leiab aset 19. septembril.