Maailma esireket finaalis vastasele suurt võimalust ei jätnud. Barty võitis avaseti 6:3, teise 6:1. Finaal kestis kokku üks tund ja 11 minutit. Austraallanna ei loovutanud kogu turniiri vältel vastastele mitte ühtegi setti.

Bartyle oli see tänavu juba viiendaks tiitlivõiduks. Varasemalt oli ta alistamatuks jäänud Austraalia lahtistele eelnenud soojendusturniiril Yarra Valley Classic, Miami Openil, Stuttgart Openil ja Wimbledoni suure slämmi turniiril.

Teichmann mängis karjääri jooksul esimest korda WTA 1000 turniiri finaalis.

ENNE FINAALI:

Barty oli esimeses poolfinaalis 6:2, 7:5 üle sakslannast Angelique Kerberist (WTA 22.). Kohtumine kestis tund ja 16 minutit.

Teises poolfinaalis oli Teichmann 6:2, 6:4 üle tšehhitar Karolina Pliškovast (WTA 4.). Kaheksandikfinaalis oli Teichmann võitnud Naomi Osakat ja veerandfinaalis olümpiavõitjat Belinda Bencicit.