Peamised muudatused, mis osalejaid mõjutavad, on uus asukoht, lühemad distantsid ning COVID tõendi esitamise nõue. Lisaks on tänavu üritusel ühekordsete topside ja supikausside asemel korduvkasutatavad nõud.

Mis muutub osaleja jaoks?

Võistluskeskus asub Narva maanteel, Raadi mõisa juures. Ulatuslike teetööde tõttu on 42, 21 ja 10 km asemel 34, 18 ja 8 km pikkused rajad.

Üle 18-aastastel osalejatel ja ka pealtvaatajatel, kes soovivad pääseda võistlusalasse, tuleb esitada COVID tõend. Nakkusohutuse tõendamiseks sobivad: ürituse toimumise päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendid. Maratonipäeval on võimalik kohapeal teha tasuline kiirtest, mis maksab 8 eurot (tasumine sularahas). Kaasa tuleb võtta ka isikut tõendav dokument.

Koostöös Eesti Pandipakendiga on nii rajal kui ka toidualas korduvkasutatavad nõud. Toidualas on panditopsid- ja kausid, mille puhul tuleb kummagi eest tasuda 2 eurot (sularahas). Raha saab tagasi, kui anumad on tagastatud.

Peamised medalipretendendid

Meestest on kohal eelmisel aastal üldvõidu võtnud Reinis Znotins (Läti), kellele hakkavad konkurentsi pakkuma eelmise aasta kolmas mees Kaspar Kaljuvee, varasemalt mitmeid poodiumikohti võitnud Mart Markus ning ürituse kolmekordne tšempion Kert Keskpaik.

Naiste seas selgitavad poodiumikohad välja Agate Priedite (Läti), eelmisel aastal pronksmedali saanud Enel Kõrva ning oma vanuseklassis mitmeid võite noppinud Elizabeth Jõgi. Saskia Alusalu ning Kristiine Kalev enda osalemist kinnitanud pole.

Rulluisumaratoni lastesõidud toimuvad samuti 22. augustil, valida saab kahe distantsi vahel: 500 m ja 1,4 km. Ka lastesõitudel kehtib alates 18-eluaastast nakkusohutuse tõendamise nõue.