USA - Austraalia 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23)

Enne turniiri peeti just Austraaliat USA suurimaks ohustajaks, aga pärast seda, kui teise veerandaja keskel 41:26 ette mindi, valitses USA kohtumist täielikult. 28:4 vahespurdi jooksul mängiti esimese poolaja lõpuks vahe tasa ja mindi kolmanda veerandi alguses ette.

Esialgu kümne punkti juures pidama jäänud vahe kasvas veerandi lõpus 20 peale ja püsis seal mängu lõpuni.

Kevin Duranti arvele jäi 23 punkti ja 9 lauapalli, Devin Booker lisas 20 punkti. Jrue Holiday panustas võitu 11 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu.

Austraaliale tõi Patty Mills 15 punkti, Dante Exum viskas 14 punkti.

Sloveenia - Prantsusmaa 89:90

Sloveenia sai Luka Doncici ajastu esimese ametlike mängude kaotuse. Sloveenidel oli võimalus tasavägine heitlus viimase rünnakuga võita, aga Prantsusmaa kogenud äär Nicolas Batum blokeeris korvi alla purjetanud Klemen Prepelici viske.

Prantsusmaa poolelt viskas 25 punkti Nando De Colo, Evan Fournier tõi 23 punkti ja Rudy Gobert lisas 9 punktile 16 lauapalli ja 4 blokki. Doncic kogus lõpuks 16 punkti, 10 lauapalli ja 18 söötu, aga tabas väljakult 18 viskest vaid 5.

Finaal peetakse laupäeval, see algab Eesti aja järgi juba kell 5.30.