Tallink Estonian Openil Pärnus heitlesid täna meeste üksikmängus finaalikoha eest Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar. Naiste üksikmängu poolfinaalis olid vastamisi Kaia Kanepi ja türklanna Berfu Cengiz.

Mattias Siimar oli senistes mängudes, aga eelkõige neist kahes viimases, näidanud väga head minekut. Talülitas konkurentsist nii kolmandana asetatud Benjamin Locki (Zimbabwe) kui Eesti MV finalisti Kenneth Raisma. Vladimir Ivanov seevastu pole tervikuna ehk oma kõige paremat tennist demonstreerinud. Samas, kriitilistel hetkedel ja kui oli oht, et vastane läheb eest ära, suutis Ivanov end koguda ja taktikat muuta. Veerandfinaalis alistas ta teisena asetatud Otto Virtaneni.

Väga sarnase mustriga algas ka see poolfinaal. Ivanov jäi 1,5 seti jagu passiivseks ja ohjad olid kindlalt Siimari käes. Ivanov “ärkas” taas teise seti keskel, peale 2:3 kaotusseisu ja servimurdega taha jäämist. Järgmises neljas geimis loovutas Ivanov Siimarile ainult viis punkti ja võitis seti tulemusega 6:3.

Otsustavas setis mängu kvaliteet tõusis küll mõlemalt poolt, kuid ikkagi sai määravaks see, et Siimar oli agressiivsem ja riskeeris rohkem. Siimar tegi tähtsa servimurde seisul 3:2 ning viis seti ja kogu mängu võiduka lõpuni – 6:4, 3:6, 6:2.

Kaia Kanepil finaali jõudmisega raskusi ei olnud. Ühe tunni jooksul loovutas Kanepi neljandana asetatud türklanna Berfu Cengizile mõlemas setis vaid ühe geimi ja võitis kogu mängu 6:1, 6:1.

Finaalis läheb Siimar vastamisi turniiril esimesena asetatud türklase Ergi Kirkiniga (ATP 400.), kes võitis poolfinaalis väga veenvalt itaallase Simone Roncalli (ATP 682.) 6:1, 6:2. Kohtumine peetakse Pärnu kesklinna väljakul homme kell 11.

Pärast seda on kavas naiste finaal, kus Kaia Kanepi kohtub tšehhitar Anna Siskovaga.

Finaalidest teeb Delfi TV ülekanded.

ENNE POOLFINAALE:

Meeste turniiril on tänases poolfinaalis vastamisi Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar. Ivanov võitisveerandfinaalis teise asetusega Otto Virtaneni ülipingelises kohtumises 2:6, 6:4, 7:6(5). Siimar alistas Kenneth Raisma, kes seisul 4:6, 0:1 kubemelihase vigastuse tõttu loobumisvõidu andis.

Seega on kindel, et pühapäevases esikohamatšis on kindlasti üheks osapooleks Eesti tennisist. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Venemaa tennisist Yan Sabanin ja itaallane Simone Roncalli.

Paarismängu poolfinaalis kaotasid Ivanov / Siimar tasavägises kohtumises Leedu paarile Tadas Babelis / Ainius Sabaliauskas 7:6(5), 4:6, 9:11, kes nüüd finaalis kohtuvad vendade Eero ja Iiro Vasaga.

Tänane võistluspäev Pärnu kesklinna väljakutel algab kell 12, kui finaalikoha otsustavad Mattias Siimar ja Vladimir Ivanov. Pärast seda peetakse Kaia Kanepi ja Berfu Cengizi kohtumine. Viimaseks mänguks on meeste paarismängu finaal. Delfi TV vahendusel saab Eesti mängijatele kaasa elada.

Turniiri auhinnafond on 25 000 dollarit.