Need kõik meeskonnad mängisid B-grupis. Kui nelja võidu ja ühe kaotusega grupi võitnud Venemaa 3:0 ( 25:21, 30:28, 25:22) võit Kanada üle ja samuti grupist ühe kaotusega läbi tulnud Brasiilia 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) edu Jaapani üle olid ootuspärased, siis kaks ülejäänud veerandfinaali andsid mõneti üllatava tulemuse.

Prantsusmaa alustas alagrupiturniiri kehvasti. USA-le, kes ei pääsenud grupist edasi, kaotati 0:3, Tuneesiat võideti ootuspäraselt 3:0, kuid Argentiina vastu oldi 1:2 taga ja saadi hädine 3:2 võit. Enne viimaseid voore oli tõsine oht, et prantslased veerandfinaali ei pääse. Kuid Laurent Tillie võistkond läks hoogu – Venemaad löödi 3:1 ja Brasiiliale kaotati napilt 2:3 (viies geim 18:20).

Kihlveoportaalid pidasid siiski kuubalase Wilfredo Leoniga tugevdatud A-grupi võitjat Poolat, valitsevat maailmameistrit selles paaris soosikuks. Poola läkski veerandfinaali Prantsusmaa vastu kahel korral juhtima, kuid pidi lõpuks vastu võtma kaotuse 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15).

See oli poolakatele ikka väga valus löök, 2018. aasta MM-i parimaks mängijaks valitud Bartosz Kurek valas suisa pisaraid ning ta polnud ainus. Huvitaval kombel pole Poola pärast maailma üheks parimaks mängijaks loetava Leoni liitumist suutnud enam väga suurt edu saavutada. Tunamullusel EM-il tuli leppida kolmanda kohaga, poolfinaalis alistuti Sloveeniale.

Neljandas veerandfinaalis oli Argentiina parem Itaaliast 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 14:25, 15:12).

Poolfinaalides lähevad neljapäeval vastamisi Prantsusmaa ja Argentiina ning Venemaa ja Brasiilia.

Naiste turniiril peetakse veerandfinaalid homme, kokku lähevad Brasiilia ja Venemaa, Lõuna-Korea ja Türgi, Serbia ja Itaalia ning Dominikaani Vabariik ja USA.