Õhtu naelaks osutus meeste teivashüppe finaal, kus 21-aastane rootslane Armand Duplantis ründas tema enda nimel olevat maailmarekordit 6.18 - kõrgusel 6.19 oli ta esimesel katsel väga lähedal ka selle ületamisele, paraku läks ta rinnaga latile pihta. Kuldmedali oli talle toonud juba tulemus 6.02. Säravat medalit lootis ka kogenud prantslane Renaud Lavillenie, kes vigastas aga soojenduskatsel hüppeliigest ja pidi võistlusel läbi suure valu hüppama. Lavillenie'le jäi lõpuks kirja vaid 5.70, mis andis talle kaheksanda koha.

Naiste 200 meetri jooksus ei suutnud Shaunae Miller-Uibo finaalis endast maksimumi anda - ta tundis kurvis ebamugavust tagareies ning võttis lõpusirgel jala gaasilt, lõppkohaks kaheksas. 100 meetri jooksus võidutsenud jamaikalanna Elaine Thompson-Herah võttis seal uue isikliku rekordiga (21,53) kulla, U20 maailmarekordiga tuli hõbedale Namiibia sprinter Christine Mboma. Pronks ameeriklannale Gabrielle Thomasele.

Naiste vasaraheites sai kaks medalit Poola: Anita Wlodarczyk tuli kolmandat korda järjest olümpiavõitjaks, kaasmaalanna Malwina Kopron võitis pronksi.

Ühe riigi kuld-pronks kombinatsiooni sai näha veel: kõrgetasemelises naiste 800 meetri jooksus läksid need medalid USA-sse.

Ajakava:

13.10 Meeste 110 m tj eeljooksud
13.15 Meeste kuulitõuke kvalifikatsioon (A-grupp)
13.20 Meeste teivashüppe finaal
13.56 Meeste 5000 m eeljooksud
14.35 Naiste vasaraheite finaal
15.25 Naiste 800 m finaal
15.50 Naiste 200 m finaal

Delfi on staadionil kohapeal nii reporteri kui ka fotograafiga ning toob võistlusõhtu lugejateni otseblogis: