Sloveenia - Saksamaa 94:70. Kui Luka Doncic Sloveenia särgi selga tõmbab, on koondis võitnud kõik 17 ametlikku mängu. Saksamaaga ei tekkinud neil mingeid probleeme. Esimese poolaja järel juhiti 44:37, otsustav spurt tehti teise poolaja alguses.

Sloveenia parim oli 27 punktiga Zoran Dragic, kes tabas väljakult 13 viskest 11 (kahesed kuuest kuus ja kolmesed seitsmest viis). Luka Doncici arvele jäi 20 punkti, 8 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu. Saksamaale tõi 11 punkti Maodo Lo.

USA - Hispaania 95:81. Kolme olümpiakulda kaitsev USA jäi valitseva maailmameistri Hispaania vastu teise veerandi keskel 29:38 kaotusseisu, aga poolaja lõpuks oli seis 43:43. Teise poolaja alguses hakkas USA kaugviskeid paremini tabama, tänu nendele mindi ette ja viimastel minutitel mängus enam pinget polnud.

USA resultatiivseim oli 29 punktiga Kevin Durant, Jayson Tatum tõi 13 ja Jrue Holiday 12 punkti. Üleplatsimees oli Hispaania mängujuht Ricky Rubio 38 punktiga, Sergio Rodriguezi arvele jäi 16 punkti.

Ricky Rubio (vasakul) USA tsentri Bam Adebayo vastu.

Hispaania kuldset põlvkonda Pau Gasoli (41-aastane), Marc Gasoli (36), Rudy Fernandezit (36), Sergio Rodriguezit (35) ja Sergio Llulli (33) enam ilmselt koondises ei näe. Võib-olla proovib kvintetist mõni väljakule tulla järgmise aasta EM-finaalturniiril, aga olümpiakuld jääbki neil võitmata.

Prantsusmaa - Itaalia 84:75. Prantslased kontrollisid mängu alates teise veerandaja keskpaigast. Esimene poolaeg võideti 43:42, kolmanda veerandi alguses tehti sisse kahekohaline vahe.

Itaalia jõudis mitmel korral viigini, aga kohtumise lõpus oli Prantsusmaa kindlam. Rudy Gobert viskas Prantsusmaa kasuks 22 punkti ja võttis 9 lauapalli, Simone Fontecchio tõi Itaaliale 23 punkti.

Austraalia - Argentina 97:59. Kolme veerandi järel jätsid mõlemad võistkonnad kahvatu mulje, sest praaki tuli ette väga palju. Siis Argentina murdus ja paari minutiga kärises kümnepunktiline vahe 25 peale. Viimastel minutitel jätkas Austraalia lustimist, neljas periood võideti koguni 37:11.

Patty Mills oli 18 punktiga üleplatsimees, Argentina resultatiivseim oli 16 punktiga Nicolas Laprovittola.

Seega on poolfinaalid paigas. USA kohtub neljapäeval Eesti aja järgi kell 7.15 Austraaliaga ja Sloveenia kell 14 Prantsusmaaga. Kusjuures USA-l ja Sloveenial peaks eelis olema, sest nad saavad võrreldes konkurentidega rohkem puhata.