Olesk kogus kvalifikatsiooni teisel päeval maksimaalsest 300 silmast 288, mis oli võrreldes eilsega nelja võrra enam. Kokku sai 28-aastane eestlane 572 punkti. Tema isiklik rekord on 586, millest oleks finaali pääsemiseks ilmselt piisanud (võistlus veel käib - A.K.). Virtuaalse seisu põhjal on Oleski lõppkoht 20. positsiooni kandis.

Samas märkis eestlane olümpia eel, et tulemused üle 583 punkti pole tema jaoks igapäevased ja seega ta pärast esmaspäevast laskmist väga pettunud ei olnud.

"Võib öelda küll, et täna saan lasketiirust hea emotsiooniga tagasi tulla. Täna nii palju pealtvaataja rollis ei olnud - relv oli minu käes ja mina juhtisin seda. Okei lõpp olümpiale. Aga kui medalit ei tule, on alati millestki õppida," rääkis Olesk pärast kvalifikatsiooni Eesti ajakirjanikele.

"Kogu olümpia võib kokku võtta sellega, et kümme oli liiga väike. Oli väga palju lähedasi laske, 9,9 ja 9,8-id, mis võtavad kogusummast suure tüki ära, aga samas suur viga ei ole. Nägin vaeva, tegin oma töö ära, aga tulemus on seekord natuke väiksem," lisas ta.

Eestlane tunnistas, et peab pingega paremini toime tulema, kuigi võrreldes Rio mängudega, kus ta sai 25 meetri kiirlaskmises 25. koha, tegi ta selles väikese sammu edasi.

Õigupoolest oli pinge teistsugune.

"Rio pinge oli pigem vererõhu tõus ja füüsiline. Siin jäin pulsi ja vererõhu mõttes pigem rahulikuks. Üritasin kõike kontrollida, aga samas tekkis sellega kaos. Üritasin asja lihtsamaks teha ja keskenduda ühele asjale, aga see ei tulnud hästi välja," selgitas Olesk.

Olesk kavatseb püstolilaskja karjääriga jätkata, järgmine suurem siht on 2024. aasta Pariisi olümpiamängud.

"Püstolit ma nurka ei viska. Harjutan edasi ja Pariis on loomulik jätk. Kui olen teistel tiitlivõistlustel ja maailmakarikaetappidel hea, siis olen ka olümpial olemas."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid