Poola asevälisminister Marcin Pshidach ütles, et tema riik on valmis Tsimanovskajale andma poliitilist varjupaika. Gazeta.ru teatab, et sarnast abi on valmis osutama ka Tšehhi ja Saksamaa. Nad pakuvad sportlasele viisat, et ta saaks taotleda nende juures rahvusvahelist kaitset.

Tsimanovskaja pidi esmaspäeval osalema Tokyo olümpia naiste 200 meetri jooksus, ent eile tulid tema tuppa Valgevene treenerid, kes käskisid tal asjad pakkida ja lennujaama sõita.

"Nad tahavad mind ilma nõusolekuta riigist välja viia. Ma loodan, et rahvusvaheline olümpiakomitee võtab midagi ette!" teatas valgevenelanna videopostituses.

Skandaal sai alguse, kui Tsimanovskaja määrati koondise poolt osalema 4x400 meetri teatejooksus, kuigi algselt polnud tema startimine plaanis, ning Tsimanovskaja tegi seejärel Instagramis kriitilise postituse oma spordijuhtide suhtes. Valgevenelanna ütles ühtlasi, et ta pandi teatevõistkonda seetõttu, et selles tegelikult jooksma pidanud sportlased jätsid dopingukontrollis käimata. 24-aastane jooksja lisas, et keeldus teatejooksust ka seetõttu, et pole sel alal mitte kunagi võistelnud.

Tsimanovskaja ei taha Valgevenesse tagasi pöörduda, kuna kardab, et ta võidakse režiimi kritiseerimise eest vangi panna. Ta on suures mures ka oma lähedaste pärast Valgevenes, keda ähvardab tagakiusamine.

Tribunale antud intervjuus ütles Tsimanovskaja: "Ma ei karda tiimist väljaviskamist, aga ma kardan, et Valgevenes pannakse mind vangi. Inimesed, kes mulle järele tulid, ütlesid, et käsk tuli kõige kõrgemalt."

Valgevene olümpiakomitee pole teinud seoses skandaaliga mitte ühtegi avaldust.

Valgevene olümpiakomiteed on juba 25 aastat juhtinud riigi president Aleksandr Lukašenka ja tema poeg Viktor.

Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) pressiteenistuse juht Mark Adams ütles esmaspäeva hommikul, et Tsimanovskaja on Tokyo võimude kaitse all.

„ROK ja olümpia korraldustoimkond rääkisid eile Kristina Tsimanovskajaga, et tal on nüüd turvaline, ta ööbis lennujaamas. Me räägime temaga läbi, et otsustada, mida nendel päevadel teha. Toetame teda kõiges. Ta on nüüd kohalike võimude kaitse all, me saatsime Valgevene ametivõimudele kirjaliku avalduse," teatas Adams.

Valgevene kergejõustikukoondise peatreener Juri Moisevitš ütles Tribunale antud intervjuus, et
Tsimanovskaja käitus juba pikka aega kahtlaselt. "Tema tulemustest oli selge, et temaga on midagi toimumas. Ta jäi oma käitumisega silma. Oleme teda juba pikka aega tundnud ja see oli natuke imelik... Otsustati saata ta koju koos meie delegatsiooni lahkuva osaga. Ja kodus siis rahulikult hinnata, nuputada, mis toimub. Kahjuks läks aga nii, nagu juhtus. Üldiselt on siin imelik. Me ei oodanud seda. Kuid me oleme olukorda juba hinnanud ja saame aru, et ilmselt oli tema jaoks midagi juba ette planeeritud," kommenteeris Moisevitš.

Alexander Lukashenko and his son, Viktor.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena