Itaalia võitis avaveerandi 29:17, kuid poolajaks sulas Saapamaa pallurite eduseis ühe punkti peale (40:39). Kolmas veerandaeg kuulus taas Nigeeriale, mille järel juhtisid aafriklased 63:56.

Viimasel veerandil aga nigeerlaste mäng lagunes, kui esimese seitsme minutiga visati vaid üks punkt itaallaste 14 vastu. Itaalia pallurid enam edu käest ei andnud ning võtsid lõpuks üheksapunktilise võidu.

Itaallaste seas jõudsid kahekohalise punktiarvuni viis meest: Nicolo Melli tõi 15, Nico Mannion 14, Achille Polonara 14, Simone Fontechhio 12 ja Stefano Tonut 10 silma. Nigeerlaste poolelt vastas Chimezie Metu 22 punktiga, Jordan Nwora lisas 20 silma. Jahlil Okafor viskas 14 punkti.

Ühe kaotuse kõrvale teise võidu teeninud Itaalia kindlustas koha veerandfinaalis. Mitmendaks itaallassed aga grupis jäävad, sõltub Austraalia ja Saksamaa kohtumisest, mis algab kell 11.20. Nigeeria, mida paljud pidasid olümpia võimalikuks mustaks hobuseks, lõpetas turniiri kolme kaotusega.