USA-s Marshalli ülikoolis õppinud ja tudengiliigas NCAA mänginud Nikolic on pallimänguga leiba teeninud Venemaal, Sloveenias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Austrias ning kodumaal Serbias, kus ta esindas viimati Novi Sadi meeskonda Vojvodina. Sama tiimiga krooniti playmaker lõppenud hooajal Serbia karikavõitjaks.

Tarva peatreener Martin Müürsepp kõneles, et Aleksa Nikolici näol on tegu sootuks teistsuguse käekirjaga mängujuhiga, kui uue nädala alguses testimisele saabuv lätlane Toms Kedis.

“Nad on teineteisele vastandid – üks on lühem ja teine kahemeetrine. Täieliku pildi saame meestest muidugi siis, kui nad kohale jõuavad, aga senise taustakontrolli põhjal ja Nikolici varasemaid tegemisi jälgides ootaksin temalt siin Eestis head läbilöögiaastat,” rääkis Müürsepp.

“Plaan on kasutada teda number “ühe” peal, aga kindlasti saame vajadusel kasutada ka “kahena” – minna peale pikalt, aga samuti lühikeselt ning pressivalt. Ühtlasi aitab see meil nii rünnakut kui ka kaitset natukene muuta,” tähendas peatreener.

Mullu kogus Nikolic Vojovdina särgis Serbia kõrgemal tasemel 29 kohtumisega keskmiselt 14,2 minutit, 4,8 punkti, 2,4 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Mehe kolmesteprotsent oli 27,6% ja vabavisetel 70%.

Oma seni edukaimad esitused Serbia meistriliigas tegi Nikolic hooajal 2018/19, kui Zlaitbor Cajetina nimelise klubi särgis kogus ta seitsme kohtumise keskmisteks näitajateks 30,7 minutit, 11,1 punkti, 5,6 lauapalli, 6,3 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget.