2016. aasta Rio olümpiamängudel kuuenda koha teeninud Rasmus Mägi startis viiendas eeljooksus. Kokku peeti viis eeljooksu ning poolfinaali – nagu kergejõustikus viimasel ajal tavaks, peetakse neid kolm – pääsesid iga jooksu neli esimest ja lisaks veel nelja parema tulemuse omanikku. Mägi tegi oma töö kindlalt ära, saades eeljooksus ajaga 48,73 teise koha. Oma jooksus edestades teda vaid ameeriklane Rai Benjamin (48,60). Viie eeljooksu peale sai Mägi kirja seitsmenda aja. Poolfinaalid on kavas 1. augustil.

Teise eestlasena oli võistlustules purjetaja Karl-Martin Rammo, keda ootaa Laser klassis ees kaks viimast põhisõitu. Kaheksa sõidu järel 16. kohta hoidnud eestlane küll võitis üheksanda sõidu, kuid viimane start ebaõnnestus ning Rammo lõppkohaks jääb olümpiamängudel 15.

Suurüllatus sündis meeste tenniseturniiril, kus suursoosiku Novak Djokovići teekond lõppes poolfinaalis - ta jäi seal alla Alexander Zverevile.

Eestlaste ajakava Tokyo olümpial 30. juulil:

05:57 | Rasmus Mägi stardib 400 m tõkkejooksu viiendas eeljooksus

08:35 | Karl-Martin Rammo alustab Laser klassis üheksandat sõitu. Seejärel peetakse ära ka kümnes sõit.