Meeste kaheksandikfinaal Vene olümpiakomitee lipu all võistleva Daniil Medvedevi ja itaallase Fabio Fognini vahel võttis vahepeal suisa jandi mõõtmed. Kahe ja poole tunni pikkuseks veninud kohtumine toimus kuumuses, mis kerkis tipphetkeil 3637 kraadini, ning mõlemad mängijad olid lõpuks totaalselt läbi.

Avaseti 6 : 2 võitnud, kuid teise seti 3 : 6 kaotanud Medvedev nägi selle järel välja täiesti löödud: ta heitis särgi seljast, võttis tossud jalast ja pidi selleks, et vältida minestamist, arsti platsile kutsuma. Kui kohtunik Medvedevilt uuris, kuidas venelase olukord on, vastas maailma teine reket talle nipsakalt. "Ma võin edasi mängida, aga võin ka surra. Kui suren, kes siis vastutab?"

Hoolimata täbarast seisust suutis Medvedev end pausi järel kokku võtta ning kolmanda seti 6 : 2 võita. Veerandfinaalis kohtub ta hispaanlase Pablo Carreno Bustaga.

Meeste tenniseturniiril sündis kaheksandikfinaalis ka märkimisväärne üllatus, kui konkurentsist langes üks soosikuid, kreeklane Stefanos Tsitsipas, kes kaotas 6 : 2, 6 : 7, 2 : 6 maailma 28. reketile Ugo Humbertile. Kodupubliku rõõmuks teenis koha kaheksa seas välja ka Kei Nishikori, kes alistas valgevenelase Ilja Ivaška 7 : 6, 6 : 0.