Mängule selge favoriidina vastu läinud USA võitis avaveerandi 28:12, poolajaks oli ameeriklaste edu juba 60:30. Teisel poolajal kasvatas USA stabiilselt eduseisu ning võttis lõpuks ülikindla 54-punktilise võidu.

Võitjate poolelt jõudsid kahekohalise punktiarvuni kuus meest. Damian Lillard viskas 21, Devin Booker 16, Jayson Tatum 14, Zach Lavine 13 ning Kevin Durant ja Khris Middleton võrdselt 10 punkti.

Iraani resultatiivseim oli Hamed Haddadi 15 punktiga. Mohammad Jamshidijafarabadi lisas 14 ja Navid Rezaeifar 12 silma.

Eesti aja järgi kell 15 algavas A-alagrupi teises kohtumises lähevad vastamisi Tšehhi ja Prantsusmaa.

Alagrupi avamängus Prantsusmaale kaotanud USA läheb 31. juulil vastamisi Tšehhiga. Iraan kohtub samal päeval prantslastega.