Meie olümpiakoondise pesamuna, alles 14-aastane Eneli Jefimova sai 100 m rinnuliujumises 16. koha. Tänases poolfinaalis näitas ta aega 1.07,58.

Viimati suutis Eesti naisujuja olümpial nii kõrgele kohale tulla 21 aastat tagasi, kui Jana Kolukanova saavutas 50 m vabaltujumises 16. koha.

Eelujumises oli Jefimova ajaks olnud 1.06,79, tema isiklik rekord on 1.06,47. Poolfinaalide kiireim oli Tatjana Schoenmaker 1.05,07-ga, viimasena sai finaali ajaga 1.06,59.

Laupäeval olümpiadebüüdi teinud Kregor Zirk võistles 200 m vabaltujumise poolfinaalis ja teenis 13. koha ajaga 1.46,67 (eilne eelujumine 1.46,10). Tegemist on taasiseseisvunud Eesti ujujate parima individuaaldistantsi kohaga olümpial.

Eelujumiste kiireim oli britt Duncan Scott 1.44,60-ga. Viimasena pääses kaheksa hulka brasiillane Fernando Scheffer 1.45,71-ga.

Olümpiaregatti jätkasid purjetajad Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo. RS:X klassis võistlev Puusta sai täna toimunud sõitudes 10., 14. ja 17. koha ja on kokkuvõttes 15. real. Laser-klassis võistlev Rammo sai täna toimunud sõitudes 13. ja 19. koha ning jätkab kokkuvõttes 21. kohal.

Kristin Kuuba alustas sulgpalliturniiri võidukalt. Olümpiadebüüdi teinud Kuuba võitis peruulannat Daniela Maciast 21:19, 21:13. Kohtumine kestis kokku 43 minutit. Kuuba jätkab alagrupiturniiri homme.

200 meetri liblikujumise eelringis sai Kregor Zirk kirja aja 1.57,26. Isiklikule rekordile 0,63 sekundit kaotanud Zirk sai kokkuvõttes 25. koha ning poolfinaali ei pääsenud.

Eestlaste ajakava, esmaspäev, 26. juuli

4.30 | Ujumise poolfinaalid. Kas Kregor Zirk suudab 200 m vabaltujumises (kell 4.43) ja Eneli Jefimova 100 m rinnuliujumises (kell 4.50) püstitada Eesti rekordi?

6.00 | Jätkub purjetamine, RS:X klassis seilab Ingrid Puusta ja Laseril Karl-Martin Rammo.

12.00 | Sulgpalli alagrupiturniir, võistlustules Kristin Kuuba.

13.00 | Kregor Zirk võistleb ka 200 m liblikujumise eelujumises.