Eelsõidus Poola ja Itaalia järel kolmandaks jäänud Eesti meeskond pidi täna mahtuma kahe parema hulka, et finaali jõuda. Meie paatkonna konkurentideks olid Saksamaa, Suurbritannia, Hiina, Norra ja Leedu.

Eesti tegi hea stardi ja tõusis liidriks, kuid 500 meetri peal oli Suurbritannia meist 0,18 sekundiga mööda tõusnud. Poolel distantsil pääses eestlastest ülinapilt - 0,02 sekundiga - ette ka Hiina nelik ning esikolmik mahtus vaid sekundi sisse. 1500 meetri vaheajas jätkas liidrina Suurbritannia, Hiina kaotas 0,33 ja meie meeskond juba 1,44 sekundiga. Seejärel tegid eestlased vägeva lõpuspurdi ning edestasid finišijoonel hiinlasi 0,34 sekundiga. Eesti ees võtsid võidu britid, kelle edu kahanes 0,61 sekundile.

Eriti tühjaks sõitis end täna Udam, kes vajas arstiabi.

Koht A-finaalis oli juba eelsõitude järel olemas Poolal, Itaalial, Hollandil ja Austraalial. Finaal sõidetakse kolmapäeva varahommikul.

Raul Must pidas sulgpallis esimese alagrupimatši, kui kohtus väga tugeva hiinlase Long Cheniga, kes on valitsev olümpiavõitja. Eestlane suutis mõlema geimi alguses paari punktiga juhtima pääseda, kuid seitsmenda-kaheksanda punkti juures läks olümpiavõitja kindlalt oma teed. Chen võitis 2:0, geimid 21:10 ja 21:9. Avageimis oli seis veel tasakaalus 8:8, teises juhtis Must korraks 7:5.

Neljandatel olümpiamängudel osaleva Musta teine mäng on 27. juulil, kui vastaseks pn hispaanlane Pablo Abian.

Lisaks alustasid täna olümpiaregatti Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo. RS:X klassis võistlev Puusta lõpetas avapäeva 15. kohal. Laser-klassis võistlev Rammo sai avasõidus 16. koha, kuid teine sõit jäeti keeruliste ilmaolude tõttu ära. Loe lähemalt siit.

Ujujatest olid võistlustules Kregor Zirk ja Eneli Jefimova. Laupäeval olümpiadebüüdi teinud Zirk võistles täna 200 m vabaltujumises. Eelvõistlusel ujus Zirk välja uue Eesti rekordi 1.46,10, millega sai eelujumiste peale 11. koha. Poolfinaali pääsesid 16 kiireimat. Tema nimel olnud senine Eesti tippmark oli 1.46,90.

Esmakordselt olümpial startinud Jefimova murdis 100 m rinnuliujumises samuti poolfinaali. Ta ujus välja aja 1.06,79 (isiklik rekord 1.06,47). Sellest piisas, et saada eelvõistluse peale kirja 14. aeg ehk koht 16 parema seas! Eelvõistluse võitis Lõuna-Aafrika Vabariigi sportlane Tatjana Schoenmaker uue olümpiarekordiga 1.04,82.

Zirk ja Jefimova jätkavad poolfinaalidega esmaspäeval.