Naiste turniiril on kokku 34 osalejat - kõik Eesti sportlased alustasid teisest ringist ehk 32 parema seast.

Meie kõrgeima asetusega vehkleja Katrina Lehis (12.) ristas avamatšiks mõõgad poolatari Ewa Trzebinskaga (30.). Eestlanna juhtis viimasel minutil 9:7, kuid poolatar suutis lõpusekundite torgetega viigistada 10:10-le. Lisaajal tegi otsustava torke siiski Lehis ja pääses 11:10 võiduga 16 hulka.

1/8-finaalis näitas Lehis juba suurepärast vormi ja alistas itallannast eksmaailmameistri Mara Navarria (6.) kindlalt 15:10.

Pääsu eest poolfinaali kohtus Lehis Rio olümpiahõbeda, itaallanna Rossella Fiamingoga. Eestlanna sai kohe alguses suure eduseisu - 6:0, 9:1 -, hoidis seda kindlalt lõpuni ja sammus nelja hulka veenva võiduga 15:7.

Julia Beljajeva (36.) kohtus esmalt prantslanna Coralina Vitalisega (9.) ja võitis mänglevalt 15:5. Beljajeva jätkas kindlalt ja võttis seejärel 1/8-finaalis võidu ka jaapanlanna Nozomi Sato (26.) üle - võidunumbrid olid 15:10. Sato oli teises ringis alistanud üllatuslikult 7. asetusega korealanna Young Mi Kangi 15:14.

Veerandfinaalis kohtus Beljajeva maailma esinumbri, teise asetusega rumeenlanna Ana Maria Popescuga. Beljajeva pidi seekord paraku leppima kaotusega 8:15 ja kukkus medalikonkurentsist välja.

Erika Kirpu (koht maailma edetabelis 23.) kohtus avamatšis ameeriklanna Kelly Hurleyga (16.) ning kuigi juhtis lõpuminutil veel 14:13, kaotas ta lisaaja järel 14:15. Sellega tema teekond lõppes.

Poolfinaalis kaotas Lehis Beljajeva alistanud Popescule 11:15. Kell 13.50 alanud pronksimatšis läks Lehis vastamisi 19-aastase venelanna Aizanat Murtazajevaga. Matš möödus viigiliselt seisuni 4:4. Seejärel tegi Lehis 4:0 vahespurdi ning kättevõidetud edu enam käest ei andnud. Lehis alistas kolmanda koha matšis tugeva konkurendi 15:8.