Sakslaste kajak sai tõsiselt kannatada Luksemburgis, kui seda ühelt sõidukilt teisele tõsteti. Tõstmise käigus suutis aga tõstukijuht kanuu ära lõhkuda, mis tähendab, et soovitud kajakiga sakslased Tokyos võistelda ei saa. Kus Luksemburgis täpsemalt tööõnnetus juhtus, pole avalikustatud.

"Totaalne kollaps juhtus meiega. Kahveltõstukiga sõideti transpordi käigus kajakile sisse," kirjutas Saksamaa neljapaadi veteran Ronald Rauhe sotsiaalmeedias.

Sakslaste õnneks on neil Duisburgi linnas ka täpselt samasugune treeningpaat. Frankfurter Allgemeine teatel pandi see neljapäeval juba Jaapani poole teele, et see õigeks ajaks ikka kohale jõuaks. "Ohutust silmas pidades pakiti see kajak puukasti sisse," rääkis neljapaadi liige Tom Liebscher.

Sakslastel on 6. augustini aega kajak kohale toimetada, sest siis algab meeste neljastis 500 m eelvõistlus.

Saksamaa on võistluse üks suurfavoriite. 2016. aasta Rio olümpiamängudel krooniti sakslaste neljasüst võitjaks 1000 m distantsil. Tollest nelikust on ka Tokyos kohal Liebscher ja Max Rendschmidt. Max Hoffi ja Marcus Grossi asemel on sedapuhku riiki esindamas Ronald Rauhe ja Max Lemke. Tänavu juunis tuli nelik 500 m sõidus Euroopa meistriks.