Indrek Reinboki hoolealused asusid mängu avaveerandi kolmandal mänguminutil juhtima ning hoidsid eduseisu kuni teise veerandaja lõpuni, mil Soome viigistas seisu 36:36. Joonas Riismaa lähivise ja kaks tabavat vabaviset poolaja viimasel minutil viisid eestlased pikaks pausiks 40:36 ette.

Soome oli tagaajaja rollis ka terve kolmanda mänguperioodi, kuid püsis pidevalt löögiulatuses. Viimast veerandaega alustati Eesti 57:53 eduseisus. Põhjanaabrid viigistasid kiirelt seisu, kuid Eesti haaras seejärel initsiatiivi ning hoidis edu turvalisena.

Hugo Toom kerkis 20 punkti ja 6 lauapalliga eestlaste parimaks. Joonas Riismaa arvele jäi 17 punkti ja 8 lauapalli ning Ran Andre Pehka lisas 11 silma, 3 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kalle Koivunen tõi soomlastele 20 silma, Antti Ahonen lisas 11 ja Frederiko Frederiko 10 punkti.

Rootsi koondis tuli Islandi vastu viimasel veerandil kaotusseisust välja ja võitis lõpuks mängu 80:76 (19:16, 14:24, 20:24, 27:12)

Otsustvale neljandikule 11-punktilises kaotusseisus vastu läinud Rootsi viigistas seisu kui mängida jäi kaks ja pool minutit ning haaras seejärel neljapunktilise eduseisu (76:72). Island suutis oma liidri Styrmir Snaer Thrastarsoni vedamisel aga seisu kiirelt viigistada (76:76). Rootsi tagamängija Bara Njie tegi vabavisetest seisuks 78:76 ja mängida pisut üle minuti. Islandlaste rünnak edu ei toonud ja rootslaste vabavisked lõpetasid mängu.

Kenny Pohto tõi võitjate parimana 18 punkti ja 10 lauapalli. Võrdselt 17 silma peale jäid Ali Dibba ja Hugo Bergström. Bara Njie kogus lõpuks 12 punkti, 9 lauapalli, 8 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Islandi poolelt tegi Styrmir Snaer Thrastarson 24 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubli. Thorvaldur Orri Arnasoni arvele jäi 13 punkti ja 5 lauapalli.

Homses finaalis kohtuvad algusega kell 18:30 Rootsi ja Eesti, pronksilahingus Soome ja Islandi vahel pannakse pall mängu kell 16:00.