Ründaja Stina Blackstenius tegi skoori mõlemal poolajal, kohtumise lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Lina Hurtig.

Suurfavoriit USA oli enne olümpiat püsinud kaotuseta koguni 44 mängu järjest.

2016. aasta Rio olümpial komistasid ameeriklannad samuti Rootsi otsa, kui kaotasid veerandfinaali penaltiseerias. Rootslannad võitsid hiljem hõbemedali, kulla pälvis Saksamaa.

Teistes mängudes lõi vanameister Marta kaks väravat, kui Brasiilia võitis Hiinat 5 : 0. Martast sai ühtlasi esimene naine, kes on värava löönud juba viiel järjestikusel olümpial. Üldse on kuulsa brasiillanna arvel 12 tabamust.

Suurbritannia alistas Ellen White`i kahe värava abil Tšiili 2 : 0 ja Austraalia oli üle Uus-Meremaast 2 : 1.

Eriti väravaterohke oli Hollandi ja Sambia mäng, mille võitsid hollandlannad koguni 10 : 3. Vivianne Miedema lõi neli väravat.