Fotod:

Eesti koondis tegi otsustava vahe sisse mängu alguses kui viie tabava kolmesega käristati juba avaveerandil vahe 11-punktiliseks. Lähemale enam Rootsi ei pääsenudki. Poolajale mindi vastu juba 15-punktilises eduseisus.

Kolmandal veerandajal juhiti vahepeal koguni 28-punktiga. Viimseks veerandajaks vahetas peatreener Indrek Reinbok mängu vahetusmehed, kes hoidsid samuti lippu kõrgel, tuues lõpuks Eestile 80:59 võidu.

Kristen Kasemets tõi Eesti koondise parimana 17 punkti. Võrdselt 11 silma peale jäid Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu, Joosep Heinla arvele jäi 10 punkti. Hugo Toom lisas 9 ja Kasper Suurorg 7 punkti. Viimase arvele kogunes ka 8 resultatiivset söötu. Rootslaste suurim korvikütt oli Ali Dibba 14 silmaga, Kenny Pohto arvele kogunes 13 punkti ja 5 lauapalli.

Ainukene tõrvatilk meepotis oli keskmängija Karl Andres Matute Perneri jalavigastus kolmanda veerandaja alguses.

Turniiri esimeses kohtumises oli Soome U20 koondis tugeva viimase veerandaja toel parem Islandi eakaaslastest numbritega 86:65 (14:12, 18:21, 23:22, 29:10). Võitjate parimana kogus Thomas Exaucia 18 silma. Federiko Federiko lisas 13, Antti Ahonen 12 ja Touko Tainamo 10 punkti. Islandi poolelt tegid enim skoori Dui Thor Jonsson ja Julius Orri Agustsson võrdselt 13 punktiga.

Homme tuleb eestlastel vastamisi minna Islandi eakaaslastega ning Rootsi kohtub omakorda Soomega.