Positiivse Covid-19 testi andis üks välismaalt saabunud inimene, kelle rahvust ega nime ei ole avalikustatud. Küll on teada, et tegemist on ühe võistluste ametnikuga. Tema esialgne test lennujaamas oli olnud negatiivne.

Tokyo olümpia korralduskomitee juht Seiko Hashimoto kinnitas, et koroonahaige inimene on olümpiakülast lahkunud ja viibib järgmised 14 päeva eneseisolatsioonis.

"Me teeme kõik endast oleneva, et siin ära hoida COVID-19 puhangut. Kui aga tekib suurem kolle, kindlustame, et meil on plaan, kuidas olukorrale reageerida," sõnas Hashimoto.

Kui varem olid korraldajad väitnud, et olümpiakülast saab kõige turvalisem koht Tokyos, siis nüüd tunnistas Hashimoto, et sportlased on ilmselt juba mures. "Sportlased, kes tulevad Jaapanisse, on tõenäoliselt väga mures. Ma mõistan seda," lausus ta.

23. juulil algava olümpia eel on mängudega seoses avastatud juba 45 positiivset testi, kuid peamiselt sportlasi võõrustavas olümpiakülas oli tegemist esimese koroonajuhtumiga.

Tokyo olümpiale saabub enam kui 11 000 sportlast 205-st riigist. Neist 85% on rahvusvahelise olümpiakomitee teatel koroonaviiruse vastu vaktsineeritud.

Tokyos avastati reedel 1271 uut koroonajuhtumit. Tegemist oli kolmanda järjestikuse päevaga, mil Jaapani pealinna koroonanumbrid ületasid 1000 piiri.