Seitsmevõistluse võitis 6271 punktiga soomlanna Saga Vanninen, järgnesid hollandlanna Sofie Dokter (5878) ja Marie Dehning (5778). Pippi Lotta Enok lisas oma senisele margile 119 punkti, 5634 punkti andis talle lõpuks viienda koha.

Kaugushüppe avavoorus sai ta täna kohe kirja 6.00, kahes järgmises astus üle. Odaviskes oli Liivi Eeriku õpilane enne viimast vooru keerulises olukorras, kirjas oli vaid 34.77. Viimasel katsel suutis ta siiski end kokku võtta ja visata 41.22. 800 m jooksus tegi ta 200 m enne lõpu võimsa spurdi, sai liidrite jooksus isikliku rekordi 2.21,66ga teise koha ja tõusis seitsmendalt kohalt viiendaks.

Saga Vanninen (6271): 13,55; 1.78; 14.90; 24,85; 6.34; 47.01; 2.24,62

Pippi Lotta Enok (5634): 14,61; 1.75; 10.65; 24,75; 6.00; 41.22; 2.21,66

Kahe päeva peale uuendas 18-aastane Jõhvist pärit sportlane isiklikke rekordeid kolmel alal - kõrgushüppes (1.75), 200 m sprindis (24,75) ja 800 m jooksus (2.21,66).

Võistluse järel tunnistas Enok, et päris mitmel alal jäi varu, eriti jäi talle kripeldama odavise.

„Mõtlesin, et nii tore oleks võita medal,“ tunnistas kolmandast kohast 144 punkti kaugusele jäänud Enok, et süües kasvas isu. „Aga läks nii, nagu läks. Võib-olla saan tulevikus medalimaitse suhu. See oli korralik võistlus, kuid palju jäi sisse, arvestades tingimusi, tuleb rahul olla. Odavise on mu trumpala, kuid täna kadus hoojooksul rütmitaju ära. Ehmatasin ära, õnneks suutsin end lõpuks kokku võtta.”

Eesti U20 vanuseklassi kõigi aegade pingereas tõusis Enok neljandaks, eespool on Ksenija Balta (5794), Grit Šadeiko (5765) ja Virge Viss (5677).

Tõkkesprindis purunes maagiline piir

Õhtuse programmi vägevaima tulemuse eest hoolitses Austraalias kasvanud, kuid nüüd Prantsusmaad esindav multitalent Sasha Zhoya. Ta ei teinud 110 m tõkkejooksu poolfinaalis kaugeltki veel mitte täiuslikku jooksu, kuid tabloo näitas superaega - 12,98!

Maailmarekord jäi siiski sündimata, kuna puhus lubatust natuke tugevam taganttuul (2,4 m/s). Seega rekord on endiselt 12,99 ja jätkuvalt kuulub see Wilhem Belociani ja Damion Thomase nimele. Kuid homses finaalis on rekord tõsises ohus.

Zhoya on üliandekas atleet, 16-aastaselt püstitas ta U18 klassi rekordi nii tõkkejooksus (12,87) kui ka teivashüppes (5.56). U20 EM-il joostakse 99 sentimeetri kõrguseid tõkkeid.

100 m jooksus triumfeeris meestest britt Toby Makoyawo (10,25) ja neidudest Iirimaa sportlane Rhasidat Adeleke (11,34). Kolmikhüppes oli parim rootslanna Maja Åskag (14.05), noormeeste kaugushüppes kindlustas viimase katsega esikoha sakslane Oliver Koletzko (7.98).

Teisi tänaseid võitjaid vaadake blogist!

Kronbergs parandas rekordit viie(!) sekundiga

Ille Kuke juhendamisel Tartu SS Kalevis treeniva 16aastase Uku Renek Kronbergsi rekord enne võistlust oli 1.55,25. Ometi suutis ta kõige kiiremas 800 m eeljooksus grupi tempo ära kannatada ja vastu pidada. Kronbergs oli oma eeljooksus 1.50,91ga kuues ja sai ajaga edasi poolfinaali. Ta näitas päeva üheksandat aega, kuid tuleb arvestada, et varasemad eeljooksud olid pigem taktikajooksud.

Uku Renek Kronbergs.

Tegu on ka U18 klassi Eesti rekordiga, varem hoidis seda 1.52,82-ga Meelis Tammre. U20 rekord on 1.49,31ga Roman Fosti käes, selles arvestuses tõusis Kronbergs viiendaks.

Neidude kõrgushüppe eelvõistlusel ületas 17aastane Elisabeth Pihela 1.84 ja murdis lõppvõistlusele. Aasta noorema Karmen Bruusi laeks jäi 1.74 ja 22. koht.

„Palav, väga raske on sellises kuumuses võistelda,“ rääkis 1.84 avakatsel ületanud ja üldse võistluse peale vaid ühe eksimuse sisse lubanud Pihela. „Palavus muudab pea uimaseks ja lihased pehmeks. Palju tuli pingutada, et finaali saada.“

Elisabeth Pihela.

Finaali osas on ta lootusrikas. „Oleks tore, kui suudaks üle kahe aasta oma välitippmarki parandada,“ sõnas Sven Andresoo õpilane. Väljas on ta hüpanud 1.85, sees 1.86.

Juuni lõpus kimbutas Pihelat viirushaigus, ta pidi nädal aega antibiootikume tarbima ja treeningutest tuli mõneks ajaks loobuda. Nüüdseks on aga enesetunne taas hea. „Nüüd on vorm parem kui enne haigust, see segas rohkem Eesti meistrivõistlustel,“ rääkis toona 1.79ga piirdunud Pihela.

Samuti 17-aastane Anna Maria Millend sai 100 m tõkkejooksus oma eeljooksus kuuenda koha ajaga 14,04. Ta lõpetas kokkuvõttes 25. kohaga ehk jäi esimesena poolfinaalist välja.

200 m jooksus jäi Ann Marii Kivikal poolfinaalist puudu 27 sajandikku. Lõppkoht 20. Aeg 24,34 oli küll ta hooaja tippmark, ent neiu isiklik rekord on 23,96.

400 m tõkkejooksus viis 16aastane Hege-Lee Pielberg isikliku rekordi 1.02,72ni ja sai EM-il 25. koha. Mait Filipozzi kruttis oma margi samal distantsil 54,48-ni ja oli 26.