SS1 (neljapäev): Avakatsega läks liidriks Rovanperä, kes edestas 0,1 sekundiga Craig Breeni (Hyundai) ja 0,4 sekundiga Teemu Sunineni (M-Sport). Ott Tänak sõitis välja tiimikaaslase Thierry Neuville'iga võrdse aja, kui mõlemad Hyundai mehed kaotasid Rovanperäle 0,9 sekundiga.

SS2 (reede): Tänak näitas Arula katsel võimu ja edestas Rovanperä 2,2 sekundiga. Kokkuvõttes tõusis Tänak liidriks, edu Breeni ees oli 0,3 ja Rovanperä ees 1,3 sekundit.

SS3: Tänakul purunes Otepää katse keskel parem esimene rehv ja ta kaotas Rovanperäle 26,6 sekundit. Kokkuvõttes langes eestlane seitsmendaks, aga sai edasi sõita. Tehnilised probleemid tekkisid Gus Greensmithil (M-Sport). Tema tolmu jäi kinni Breen, aga lõpuks andsid kohtunikud iirlasele sama aja, mis katse kiireimal Rovanperäl. Seega jäi iirlane sekundiga liidriks.

SS4: Tänak sõitis üsna Kanepi katse alguses põllule ja lõhkus veel kaks rehvi. Seega pidi ta tänaseks ralli pooleli jätma. Greensmith jäi seisma ja seekord rikkus Breeni katse rajakohtunik, kelle märguande peale võttis iirlane hoo maha. Rovanperä tõusis liidriks, edu Breeni ees oli 0,2 sekundit. Hätta sattus ka Neuville, kes lõhkus tagumise rehvi.

SS5: Kambja katse eel pidi katkestama kolmandat kohta hoidnud Takamoto Katsuta, kelle kaardilugeja Dan Barritt vigastas selga. Kiireim oli Rovanperä, kes kasvatas Breeni ees edu 4,8 sekundi peale.

SS6 - SS9:

Kui kaheksanda kiiruskatse võitis Breen, siis kõik ülejäänud katsevõidud kuulusid Rovanperäle. Toyota sõitja lõpetas päeva 8,5-sekundilise eduga iirlase ees. Päevale tegi kõva lõpu Neuville, kes möödus SS8-l Ogier'st ja kasvatas päeva viimase katsega edu prantslase ees kuuele sekundile. Liidrist Rovanperäst jäävad Neuville ja Ogier maha vastavalt 53,4 ja 59,4 sekundiga. Suninen kerkis viimase katsega kuuendaks, möödudes 6,6 sekundiga Pierre-Louis Loubet'st.

Üldseis WRC klassis avapäeva järel:

Üheksandal kiiruskatsel tegid karmi avarii WRC2-sarjas võistlevad ameeriklased Sean Johnston ja Alexander Kihurani, mille tõttu peatati SS9 mõneks ajaks. Samal ajal juba startinud Georg Linnamäe (WRC2) ja Egon Kaur (WRC3) ei saatnud katset lõpuni sõita.

Vahetult enne kella 21 määrati ajad ka Linnamäele ja Kaurile. Linnamäe lõpetas avapäeva WRC2-s seitsmendana, kaotust 3.26,6 liidrile Andreas Mikkelsenile. Kaur hoiab reedese päeva järel WRC3-s kolmandat kohta, kaotust 50,5 s Aleksei Lukjanukile.