USA alustas mängu 20:6 spurdiga ning läks poolaja vaheajale 9-punktilises eduseisus. Austraalia tuli riietusruumist paremini välja, lõpetades kolmanda veerandaja 19:6 spurdiga, mille kinnistas Chris Gouldingu kolmene, andes neljandaks veerandiks külalismeeskonnale viiepunktise edumaa. Viimase 4.35 jooksul ei saanud USA aga enam üldse väljakult palli korvi ning Austraalia lõpetas mängu 11:1 spurdiga.

Patty Mills oli Austraalia parim 22 punktiga, 17 silma lisas Joe Ingles. Matisse Thybulle ja Goulding kombineerisid pingilt sekkudes 23 punkti. Meeskonnana tabati viskeid väljakult ligi 53%-liselt.

USA resultatiivseimana viskas Damian Lillard 22 punkti (kolmesed 6/11), Kevin Durant lisas 17, Bradley Beal 12 silma. Nemad kolm olid ka ainsad, kes ameeriklastel kahekohalise arvu punkte korjasid.

Tokyo olümpiamängudele peamise kullasoosikuna minev kaotas viimati kaks mängu järjest 1992. aastal. Alates toonasest Dream Team'ist on üldse kaotatud kokku vaid neli korda. Enne laupäeval Nigeeriale 87:90 alla jäämist oli meeskonna võitude-kaotuste saldo 54-2.

USA koondisest puuduvad veel Khris Middleton, Jrue Holiday ja Devin Booker, kes mängivad NBA finaalseerias.

Kahest kaotusest hoolimata näeb USA peatreener Gregg Popovich meeskonnas arengut. "Arvasin, et olime täna paremad. Pärast lühikest koosolemise aega on palju asju vaja läbi käia, aga esimesel ja teisel poolajal olid väljakul kaks erinevat elajast," rääkis ta AP-le. "Esimesel poolajal kaitsesime nii, nagu tahame kaitsta. Olime lauas paremad. Liigutasime palli rünnakul paremini ning olime kiiremad. Teisel poolajal väsisime ära."

Täna öösel kell 1 kohtub USA Argentinaga ning Austraalia hiljem Nigeeriaga.

Olümpia turniirisüsteem

Olümpia avamängus läheb USA 25. juulil vastamisi Prantsusmaaga, kohtudes kolm päeva hiljem Iraani ja 31. juulil Tšehhiga.

12 olümpial osalevat meeskonda on paigutatud kolme neljaliikmelisse alagruppi. Veerandfinaali pääsevad iga grupi kaks paremat ning kõikide gruppide peale kaks paremat kolmanda koha omanikku. Peale alagrupiturniiri veerandfinaalpaarid loositakse - neli meeskonda saavad vastavalt senistele tulemustele asetuse, neli mitte. Alagrupifaas praagib seega osalejate seast välja vaid neli meeskonda: alagruppide viimased ja ühe kolmanda koha omaniku.