Djokovicil, Rafael Nadalil ja Roger Federeril on nüüd kõigil 20 slämmivõitu. Serblane liigub jätkuvalt ühe kalendriaasta Kuldse Slämmi poole, olles tänavu võitnud lisaks Wimbledonile ka Australian Openi ja French Openi. Kuldseks Slämmiks nimetatakse seeriat, kuhu kuuluvad ühel aastal kõik neli slämmi ja olümpiakuld.

Tänase võiduga sai Djokovicist esimene mees peale Rod Laverit (1969), kes võitnud ühe hooaja kolm esimest suurt slämmi.

Mängu statistika:

Publik, kellest võimsa enamuse moodustasid õhtust EM-i finaali ootavad häälekad itaallased, aplodeeris mõlemale finalistile nende koridorist väljudes püstiseistes. 100% täis tribüünid. Nagu aastal 2019, enne koroonapandeemiat. 2020. aasta Wimbledon jäi teatavasti ära.

Djokovic alustas matši topeltveaga, mis pani Centre Courti üllatusest sumisema. Publiku murest ja murdepalli pareerimisest justkui innustust saanud serblane läks aga varajase servimurdega esimest setti 3:1 juhtima.

Vaieldamatult pingelisim oli avasetis kaheksas geim, kus nähti Berrettini servil kaheksat tasamängu. Itaallane võitis selle selle maratongeimi, tehes seisuks 3:5 ning võitles endale ka järgmises geimis kaks murdepalli välja, neist teise realiseerides. 4:5, murded tasa!

Kui matši algusest oli möödunud 53 minutit, viigistas Berrettini ka seti seisu 5:5. Djokovic võitis seejärel oma pallingu nulliga. Berrettini lasi enda servigeimil minna tasamängu, aga pigistas ikkagi Djokovicilt viimasel punktil vea välja ja viis seti kiiresse lõppmängu.

Tie-break'i läks Berrettini tänu varajasele minimurdele 3:0 juhtima. Djokovic viigistas vastumurdega 3:3. Teine minimurre tõi tabloole Berrettini eduseisu 5:3 ning pärast Djokovici ebaõnnestunud stopplöögi ära karistamist oli itaallasel ka 6:4 juhtides settpallid peos. Piisas ühest - setivõit tuli teiselt servilt löödud ässaga!

Teine sett:

Teise seti esimest geimi läks Berrettini oma servil 40:15 juhtima, kuid lubas siiski Djokovicil murda. Itaallasele murdevõimalust pakkumata läks Djokovic 4:0 ette. Esimene õnnestumine tuli Berrettinile alles viiendas geimis, mis vähendas ta kaotusseisu 1:4-le. Täiesti emotsioonitult marssis ta toolile puhkama, pilk maas, juskui aimates, et enam pääsu pole...

Järgmine Berrettini servigeim lõppes efektsete trikilöökide vahetusega, milles jäi napilt peale noorem mees - 2:5. Publik reageeris vastavalt, hüpates toolidelt aplodeerides püsti. Oma viimase selja tagant löögi võrku saatnud Djokovicki muigas pooltevahetuse ajal.

Djokovici libastumist ära kasutades sai Berrettini endale 15:40 seisul kaks murdepalli, millest esimese päästis serblane stopiga, kuid teisel lasi end võrgus üle mängida. Berrettinil üks murre tagasi tehtud, kuid ühega veel taga - 3:5.

Üheksandas geimis päästis Berrettini kolm murde- ja settpalli, lõpetades geimi vägevalt servides - 4:5. Djokovic võitis aga viimase servigeimi nulliga.

Novak Djokovic võitis kuuenda Wimbledoni ja 20. suure slämmi tiitli.

Kolmas sett:

Kolmas sett algas vastastikuste nulliga servigeimi hoidmistega. Esimese servimurde tegi Djokovic kolmadas geimis pärast 30:30 viigiseisu tänu kahele Berrettini tagakäeveale. Djokovici järgmise servigeimi suutis Berrettini viia tasamänguni, kuid mitte enam.

"Matteo! Matteo!" ergutas publik teda järgmise geimi eel, mille ta kindlalt servides võitis, vähendades kaotusseisu 2:3-le. Kuuendas geimis pakkus Djokovic Berrettinile kaks murdevõimalust, aga võttis end siis kokku ja pani publiku võimsalt servides ja kiirete punktivõitudega omakorda "Novak! Novak!" skandeerima, ise reketiga vehkides, justkui öeldes: "Väga hea, pange veel juurde!

2:4 kaotusseisus servides läks Berrettini 40:0 ette, lõpetades geimi kahe ilusa eeskäe äralöögiga, millele Djokovic tunnustavalt plaksutas. Ülivajalik geimivõit itaallasele, kuid endiselt murdega taga 3:4.

Pooltevahetuse ajal röövis telekaamerate tähelepanu publikule lehvitanud Tom Cruise. Djokovic kinkis oma pallingul vastasele kaks punkti, Berrettini vägevat võrgumängu näidates serblasele vaid ühe - 4:5.

Varem võrgus mitu nähvakat saanud Djokovic võitis oma servigeimis ülitähtsa punkti just võrgus, võites kätte 40:15 seisu ehk kaks settpalli. Esimese suutis Berrettini päästa, kuid teisel lõi tagakäe külje pealt kõvasti välja. Sett Djokovicile 6:4.

Neljas sett:

Neljanda seti alguses teenis Djokovic ära osa publiku pahameele, kui lõi pärast topeltviga jalaga vihaselt vastu tagajoonel peaaegu liivaväljakuks muutunud pinda - ikkagi Wimbledoni püha muru!

Sett algas võrdlemisi kindlate servihoidmistega. Rahvale pakuti ilusat kõrgetasemelist mängu, vägevaid heitlusi võrgus ja pikki punkte. Esimese murdepalli teenis Djokovic alles seitsmendas geimis, mille ta tänu Berrettini topeltveale ka ära kasutas. Servimurre ja 4:3 Djokovicile.

Enda servi hoides suurendas Djokovic edu 5:3-le. Berrettini tegi oma servigeimis 30:30 seisul topeltvea, päästis esimese turniiripalli otsustavalt võrku tungides, kuid kinkis täpselt samamoodi Djokovicile ka teise matšpallipalli. See punkt jäi Berrettini teise servi peale, kuid lõppes itaallase ilusa eeskäe äralöögiga. Eeskäelt palli võrku lüües andis ta Djokovicile kolmanda matšpalli, mille serblane kasutas ära tänu Berrettini võrku lennanud tagakäe lõikelöögile.