Ken-Mark Minkovski sai kaugushüppe lõppvõistlusel kümnenda koha, avavoorus hüppas ta 6.82, teise katse astus üle, kolmandal sai kirja 7.14. Finaali kaheksa hulka viinuks 7.37 – tulemus, mis päev varem kvalifikatsioonis oli Minkovskile jõukohane.

„Absoluutselt jääb kripeldama – kui oleksin samasuguse hüppe teinud nagu eile, oleksin kolm katset juurde saanud,” tõdes Minkovski. „Kindlasti oli see jõukohane, aga ikkagi jäi natuke puudu kaugushüppe kogemusest ja tehnikast. Võib-olla see jalg, mis on häirinud, mõjutas ka alateadlikult.”

Pärast võistlust sportlane lonkas, tuli välja, et kerge kubemelihase vigastus on teda juba mõnda aega natuke seganud. „Jalg on paar nädalat olnud selline, et veidi häirib. Kubemelihas. Kui natuke puhkust anda, siis kaob jälle ära. Kaks päeva järjest hüppamist oli võib-olla ränk,” lausus Minkovski. „Kokkuvõttes lähen siit ära hea emotsiooniga, sain kodupubliku ees võistelda, rõõmsa tuju sain ka kätte. Oleks saanud natuke paremini ka teha, aga ei ole hullu – järgmine kord!”

Kaugushüppes krooniti 8.10ga Euroopa noorsoo klassi meistriks šveitslasest kümnevõistlusetalent Simon Ehammer, kuuendas voorus viis Henrik Flatnes Norra U23 rekordi 7.95ni ja tuli teiseks, pronksi teenis Bulgaaria atleet Boris Linkov 7.84ga.

Ehammer on tõeline multitalent, kes võinuks Tallinnas medaleid püüdma mitmel alal. Kümnevõistluses on ta rekord 8231 ja tõkkesprindis 13,48. Näiteks täna peetud tõkkesprindi poolfinaalides ei jooksnud keegi nii kiiresti. Pärast triumfi kaugushüppes kinnitas Ehammer siiski publikule, et tema südamealaks on kümnevõistlus.

100 m jooksus teenis meestest kulla 10,25 sekundiga britt Jeremiah Azu ja naistest 11,36ga sakslane Lilly Kaden.

Vasaraheites tuli Euroopa meistriks ukrainlane Mihhail Kohan (77.88), naiste kolmikhüppes türklanna Tugba Danismaz (14.09), kettaheites hollandlanna Jorinde van Klinken (63.02) ja 10 000 m jooksus hollandlanna Jasmijn Lau (32.30,49). 20 km käimises oli meestest kiireim hispaanlane José Manuel Perez (1:25.06) ja naistest türklanna Meryem Bekmez (1:33.08)

Seitsmevõistlus osutus kõrgetasemeliseks, poolatar Adrianna Suleki võidutulemus oli 6305, talle järgnesid hispaanlanna Claudia Conte (6186) ja britt Holly Mills (6095).

Katre Sofia Palm kogus 5174 punkti ja sai 14. koha. Ta läbis eile 100 m tõkkedistantsi ajaga 14,19 ja ületas kõrgushüppes 1.66, tõukas kuuli 11.56 ja jooksis 200 m ajaga 25,56. Täna sai ta kaugushüppes kirja 5.62, odaviskes 31.60 ja 800 m jooksus 2.28,94.

Täht pääses poolfinaali, Tugi ja Mülla finaali ei saanud

110 meetri tõkkesprindi eeljooksus sai Martin Täht ajaks 14,36 ja pääses poolfinaali. Seal läks tal õnnetult - juba teisel tõkkel komistas ega suutnud jooksu jätkata. Kenro Tohterile andis 14,57 eeljooksus 27. koha.

Naiste odaviskes rikkus vigastus Gedly Tugi võistluse. Tasemelt oli lõppvõistlusele pääs jõukohane, kuid lõpuks leppis ta 47.78 ja 21. kohaga. „Oli teada, et siit midagi ei tule. Võistlema minek oli juba küsimärk," nentis ta. „Juba hooaja esimesel võistlusel viskasin valuga. Õlaliigeses on kahjustus ja sinna tekkis vedelik. Nädal tagasi sain süsti ja täna valus polnud, kuid trennis pole ma saanud üldse visata."

Naiste teivashüppes ületas Marleen Mülla 3.90 ja 4.05 avakatsetel, kuid 4.20-l tuli latt kolm korda maha. Hiljuti oma margi 4.30-ni tõstnud neiu sai 13. koha, jäädes esimesena finaalist välja.

Tänavu isiklikku rekordit koguni 20 sentimeetri võrra parandanud neiu oli võistluse järel selgelt pettunud. „Ma ei oskagi öelda, mis võis valesti minna. 3.90-l ja 4.05-l oli endal tunne hea. 4.20-l lagunes kõik kuidagi ära,” tõdes tänavu Eesti kõigi aegade edetabelis teiseks tõusnud Mülla. „Vahetasime teivast, võtsin jäigema, võib-olla sellest. Midagi ei ole teha, tuleb täna leppida sellega. Ja soovida teistele edu finaalis.”

Marleen Mülla sai kodusel EM-il 13. koha.

Odaviskes piirdus Kunnar Erich Viisel 65.80-ga, mis tähendas 21. kohta. Ainsana viskas kvalifikatsioonis üle 80 meetri joone soomlane Topias Laine - 80.67.

Karel-Sander Kljuzin jooksis 800 m 1.53,87-ga ja lõpetas 24. kohaga. Kõrgushüppes viis Hendrik Lillemets oma hooaja margi 2.11-ni, see andis talle 13.-15. koha.

Staadionil toimus täna ka üks ülimalt ohtlik vahejuhtum. Meeste vasaraheite soojenduskatsel lendas vasar vaatamata turvavõrgule ootamatult vasakule, otse kõrgushüppe mati juures olnud kaamerameeste ja fotograafide vahele. Mõni meeter siia või sinna ja juhtuda oleks võinud väga ränk õnnetus. Pärast ehmatusest toibumist toimetasid fotograafid vasara heitesektorisse tagasi.

Vasaraheites juhtus ohtlik olukord, valesti lendu läinud vasar maandus kaameramehest vaid paari meetri kaugusel.